CZERWIŃSKI Józef (1907 - 1978)
Przygody małego Angu - alternatywna wersja ilustracji do książki Wandy Grodzieńskiej, 1968 r.
akwarela, tusz/papier, 36 x 33,3 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Przygody małego Angu, alternatywna wersja ilustracji do książki Wandy Grodzieńskiej, 1968 r.
akwarela, tusz/papier, 35 x 50 cm
na odwrociu wykonane tuszem szkice postaci kangura
WYDANIA:
Wanda Grodzieńska, "Przygody małego Angu", Biuro wydawnicze Ruch 1968
Słoniątko, alternatywna wersja ilustracji do książki Rudyarda Kiplinga, 1959 r.
akwarela, tusz/papier, 29 x 59 cm
WYDANIA:
Rudyard Kipling, "Słoniątko", Nasza Księgarnia, 1959 i 1970
Żaby - ilustracja, lata 60. XX w.
akwarela, tusz/papier, 32,5 x 42 cm
na odwrociu pieczęć z potwierdzeniem autentyczności: 'PRACA MOJEGO OJCA | JÓZEFA CZERWIŃSKIEGO | Z LAT 60 tych'
Żaby - ilustracja , lata 60. XX w.
akwarela, tusz/papier, 30,5 x 37,5 cm
Żaby - projekt karty pocztowej, lata 60. XX w.
akwarela, tusz/papier, 29,5 x 23 cm
na odwrociu szkic tuszem dwóch prosiaczków oraz pieczęć z potwierdzeniem autentyczności: `PRACA MOJEGO OJCA | JÓZEFA CZERWIŃSKIEGO | Z LAT 60 tych`
Przygody małego liska - niezrealizowany projekt okładki do książki Borysa Apriłowa, lata 60. XX w.
akwarela, tusz/papier, 32,5 x 22,5 cm
na odwrociu pieczęć: `PRACA MOJEGO OJCA | JÓZEFA CZERWIŃSKIEGO | Z LAT 60/70 tych` oraz podpis potwiedzający autentyczność`
akwarela, tusz/papier, 35,5 x 50,5 cm
na odwrociu stempel z potwierdzenie autentyczności.
Przygody małego Angu, lata 60. XX w. r.
ilustracja do książki s. 15
akwarela, tusz/papier, 28,5 x 31 cm
na odwrociu pieczęć z potwierdzeniem autentyczności.
Przygody małego Angu, lata 60. XX w.
ilustracja do książki
tusz, akwarela/papier, 37 x 32,2 cm
na odwrocie stempel: "Praca mojego Ojca Józefa Czerwińskiego z lat 70-tych (podpis)" oraz szkic postaci kangurka
Estymacja: 600 - 1 000 zł
ilustracja do książki
tusz, akwarela/papier, 35,2 x 32 (50 arkusz) cm
sygnowany na odwrocie kredką: "Józf Czer / 25.8.58"
na odwrocie stempel: "Praca mojego Ojca Józefa Czerwińskiego z lat 60-tych (podpis)" oraz ołówkiem "Słoniątko NK"
Estymacja: 700 - 1200 zł
ilustracja do książki
tusz, akwarela/papier, 35,5 x 50,2 cm
na odwrocie stempel: "Praca mojego Ojca Józefa Czerwińskiego z lat 60-tych (podpis)"
Estymacja: 700 - 1200 zł
ilustracja do książki
tusz, akwarela/papier, 35,2 x 25 cm
Estymacja: 700 - 1 200 zł
projekt ilustracji do "Atlas gadów i płazów"
tusz/papier,
25 x 35 cm,
sygn.
dar Pani Anny Suwały
projekt kartki świątecznej, lata 60
akwarela/papier,
25 x 35 cm,
sygn.
Dar Pani Anny Suwały
projekt ilustracji do "Słoniątka" Rudyarda Kiplinga dar Pani Anny Suwały