SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Żaba szydełkująca śpioszki dla kijanek - okładka do Świerszczyka, 1982 r.
akwarela, kolaż, gwasz/papier, 20 x 19 cm (arkusz)
cena wywoławcza: Wykup abonament
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Pszczoła królowa-matka - okładka do Świerszczyka, 1982 r.
akwarela, gwasz, kolaż/papier, 23 x 21 cm (arkusz)
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Leśne ptaki i sroka z czekoladą - ilustracja do Świerszczyka, 1970 r.
akwarela, gwasz, kolaż/papier, 29 x 40,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'ESalamon'
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Listonosz na rowerze - ilustracja do kolorowanki Wesoła nowina, 1970 r.
kolaż, akwarela, gwasz/papier, 17,5 x 24,3 cm (arkusz)
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Wagon pocztowy - ilustracja do kolorowanki Wesoła nowina, 1970 r.
kolaż, akwarela, gwasz/papier, 18 x 25 cm (arkusz)
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Czarna krowa w kropki bordo, ilustracja do książki Wandy Chotomskiej, 1970 r.
akwarela, tusz/papier, 19,5 x 21 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'E Salamon | 'str 8 | Plansza 8 | "Czarna krowa..." | BWP "RUCH" | E. Salamon'
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
na odwrociu opisany: 'str 16 | Plansza 12 | "Czarna krowa..." | BWP "Ruch"
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Egzamin niedojrzałości, ilustracja do książki Saturniny Leokadii Wadeckiej, 1980 r.
tusz/papier, 23 x 15,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'E. Salamon | 'st 105 | egzamin niedojrz'
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Projekt okładki do książki Lokomotywiątko Joanny Kulmowej, lata 60. XX w.
akwarela, kolaż, tusz/tektura, 23,5 x 50 cm
na odwrociu opisana ołówkiem: '1 str okładki | 4 str okładki' oraz uwagi edytorskie
WYDANIA:
- RUCH 1964
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Chatka bajek, ilustracja do książki Elżbiety Ostrowskiej, lata 80. XX w.
akwarela, kolaż/papier, 19,5 x 20,5 cm
na odwrociu papierowa naklejka z wydawnictwa
WYDANIA:
- Elżbieta Ostrowska, wyd. GLOB Szczecin 1985
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Bajki przez telefon, ilustracja do książki Gianiego Rodariego, lata 60. XX w.
akwarela, kolaż/papier, 22 x 20 cm
WYDANIA:
- Gianni Rodari, "Nasza Księgarnia", Warszawa, Polska, 1967
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Plakat reklamowy Cepelia, lata 90. XX w.
offset/papier, 92 x 65 cm
sygnowany p.d.:'Salamon'
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
O trzech pstrych przepiórzycach - okładka książki Marii Szypowskiej, lata 60. XX w.
collage, gwasz/papier, 19,5 x 41,5 cm
sygnowany na odwrociu: `E Salamon`
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Sreberko - ilustracja do książki Marii Rosińskiej, lata 70. XX w.
akwarela, tusz/papier, 16,5 x 24,5 cm
na odwrociu stempel z wydawnictwa nasza Księgarnia
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Lokomotywiątko, lata 60. XX w. r.
okładka do książki
collage, gwasz/karton, 21 x 23 cm
STAN ZACHOWANIA:
uszkodzona i klejona pośrodku
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
Bajki przez telefon - Alicja wpada do morza, lata 60. XX w. r.
ilustracja do książki s. 7
collage, gwasz, tusz/papier, 22,5 x 20 cm
SALAMON Ewa (1938 - 2011)
collage
20 x 12,5 cm (z ramą 34,5 x 27cm)
lata 50-te
Dar Anny Suwały