NALEWAJSKI Mieczysław (1906-1966)
Pejzaż letni z domami, 1933 r.
olej/tektura, 27,5 x 37 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'mnalewajski | 1933 r'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Ul. DOBRA - SMULIKOWSKIEGO, [w Warszawie], 1945.
Rysunek ołówkiem na papierze,
40,5 x 50 cm,
sygnowany p.d. "Mieczysław Nalewajski" oraz tytuł i data.
akwarela, ołówek,
65,5 x 49,5 cm,
sygnowana l.d. "M. Nalewajski 1923 r. /Warszawa"
IRYSY - studium kwiatowe, 1923
akwarela, ołówek,
51 x 51 cm,
sygnowana p.d. "Nalewajski /1923 r."
akwarela na podrysie ołówkowym,
29,5 x 40,5 cm,
sygnowana l.d. "MNalewajski /Warszawa 24 r."
Patrz również poz. 104, 105.
MARTWA NATURA Z BUTELKAMI I OWOCAMI, 1926
olej na płótnie,
73 x 58,5 cm,
sygnowany p.d. "Mieczysław Nalewajski. /1926 r."
59 x 41,5 cm,
sygnowana p.d. "M. Nalewajski. /Kazimierz 25/7 28 r."
Malarz, scenograf. Absolwent Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa, uczeń M. Kotarbińskiego w warszawskiej ASP (1927-1931). Scenograf Teatru Polskiego (1955-1966), wykładowca Wydziału Scenografii ASP. Wystawiał w IPS-ie i w Zachęcie.
60 x 48 cm,
sygnowana l.d. "M. Nalewajski /1928 r. /Warszawa".
"Ul. Dobra - Smulikowskiego", 1945. Rysunek ołówkiem na papierze, 40,5 x 50 cm, sygnowany p.d. "Mieczysław Nalewajski" oraz tytuł i data. Oprawa.
UL. DOBRA - SMULIKOWSKIEGO, 1945
rysunek ołówkiem na papierze,
40,5 x 50 cm,