1 zł
2 600 000 zł
/4

VISSCHER Claes Janszoon (1587-1652)

Mapa Prus Wschodnich, 1633
Mapa Prus Wschodnich, opracowana na podstawie mapy G.Henneberga, jedna z najdokładniejszych w tamtym czasie, Amsterdam, po 1656 r.; w lewym górnym rogu widok Królewca z legendą obejmującą 13 obiektów
miedzioryt kolorowany w epoce, wym. 45 x 53,8 cm (odci

cena wywoławcza: Wykup abonament

Mapa Brandenburgii, Meklenburgii i Pomorza, w lewym górnym rogu widok Szczecina; ryt. A. Goos, Amsterdam 1630 r.
miedzioryt kolorowany, wym. 45,5 x 55,5 cm (odcisk płyty)

Mapa Polski i Śląska z 1630 roku, stan drugi, Amsterdam, 1633 r., rytowana przez Abrahama Gossa, wzorowana na mapie Speeda z 1626 r.; w lewym dolnym narożniku, nad podziałką, niewielki ozdobny kartusz z notą wyd.: Impreßa in aedibus Nicolaij Iohannis Vißcher; wokół mapy ozdobna rama, wewnątrz której umieszczono widoki miast (Krakowa, Gdańska, Poznania, Krosna n. Wisłokiem, Sandomierza i Wrocławia), typy polskie (Nobilis Polona, Vir Polonus, Virgo Gedanensis, Sponsa Silesiae, Nobilis Polonus, Faemina Polona, Sponsa Gedanensis, Faemina Silesiae), herby Polski i Śląska, a także portrety królów Polski (Zygmunta II Augusta, Henryka Walezego, Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy); w dole niewielka ramka z wykazem królów i władców Polski (również legendarnych); miedzioryt kolorowany, wym. mapy 46,7 x 53,2 cm; stan bardzo dobry, mapa po fachowej konserwacji, 3 marginesy uzupełnione (brak odcisków płyty), w kilku miejscach brunatne plamki

Ofiara Abrahama (Genesis 22), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. ś.d. Clement de Ionghe exudit; pod komp. tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim, francuskim, niemieckim i angielskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; od dołu 4 cm naddarcia na złożeniu.

Jezus wypędza przekupniów ze Świątyni (Mat. 21.12), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. p.d. CJVisscher exudit, l.d. Marten de Vos inveny.; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; 7-cm naddarcie górnego marginesu; poza tym stan bardzo dobry.

Jezus w domu Marty i Marii (Łuk. 10.38), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. l.d. CJVi­scher exudebat; pod kompozycją opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Anioł zwiastuje Marii (Łuk. 1.26), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. p.d. CJVisscher exudit, l.d. Marten de Vos inveny.; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Wyszydzanie Chrystusa przez żołnierzy (Mat. 27.28), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. CJVisscher exudit,l.d. Abraham de Diepenbeeck inve.; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z"The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry. Z prawej piękne ujęcie mężczyzn w strojach polskim i węgierskim.

Zdjęcie z krzyża (Łuk. 23.50), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. A. a Diepenbeeck, p.d.: CJVisscher exudit; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry.

Oto Ciało moje (Mat. 26), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. CJVisscher exudit,l.d. Abraham de Diepenbeck inve.; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z"The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Ewa zrywa jabłko (Gen. 3.6), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. p.d.: Nicolaes de Bruyn inven., CJVisscher exudit; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; pęknięcie na zgięciu do połowy planszy.

Wieża Babel, XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. p.d. CJVisscher exudit, l.d. (w obrębie kompozycji): Ian Tonder fc.; pod kompozycją opis w języku łacińskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; drobne rozdarcie dolnego marginesu (przy zgięciu).

Pokłon pasterzy (Łuk. 2.7), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr.: CJVisscher exudit; pod kompozycją opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Ecce Homo ( J 19.5), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. Marten de Vos inventor, p.d.: CJVisscher exudit; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Biczowanie Chrystusa ( J 19.1), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr. Abraham de Diepenbeeck inventor, CJVisscher exudit; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z"The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan dobry; drobne uszkodzenia dolnych narożników.

Ucieczka do Egiptu (Mat. 2.13), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. p.d. CJVisscher exudit,l.d. I. Iordaens inventor inve.; pod kompozycją tytuł w języku łacińskim i opis w jęz. holenderskim. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Arka Noego (Rdz 6), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr.
CJVisscher exudit, Jan van Londerseel scul.; pod kompozycją opis. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Przypowieść o robotnikach w winnicy (Mt 20, 2), XVII w.

Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. śr.: Clement e Ionghe excudit.; pod kompozycją opis w jęz. holend., fr., niem. i ang. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

Przypowieść o chwaście (Mt 13,24), XVII w.

Miedzioryt; wym.: 405 x 515 mm; sygn. pł. l.d. Abraham Bloemaert inventor, śr. d. Vischer excudit. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.

/4
liczba obiektów: 72