ZALESKI Bronisław (1819 lub 1820-1880)
Akwaforta; wym.: 155 x 350 mm;
sygn. pł. l. d.; Artysta wykonał cztery grafiki według dzieł Rembrandta.
Lit.: E. Rastawiecki, "Słownik rytowników polskich", Poznań 1880, s. 303.
cena wywoławcza: Wykup abonament
La Vie des steppes Kirghizes. Descriptions, récits & contes.
22 akwaforty, papier; 30x44 cm,
sygn.. na płycie "Br. Zaleski S.C.", Paryż,
wydanie: J.-B. Vasseur, Libraire, 1865, ( uszkodzenia)
Grób Chateubrianda. Saint Malo, 1865
Akwaforta; wym. komp.: 308 x 226 mm (plansza: 526 x 330 mm); sygn. pł. l.d.: Zaleski sculp.; p.d. i śr.d. tytuł i noty edytorskie (Imp. Delatre. Paris, Publié par Cadart & Luquet); stan zach.: naddarty dolny margines, drobne zbrązowienia.
Akwaforta;
wym.: 292 x 218 mm;
sygn., tyt. i dat. w obrębie kompozycji: Roma 1864, B. Zaleski; poniżej kompozycji: Zaleski sculp.; Imp. Delatre Rus St. Jacques 303 Paris. Stan: bdb, szerokie marginesy; pieczęć kolekcjonerska z monogramem: ME.
Lit.: "Grafika i rysunki polskie w zbiorach polskich", Warszawa 1977, il. 39; E. Rastawiecki, "Słownik rytowników?," s. 303.
Fragment wnętrza Koloseum, 1864
Akwaforta;
wym.: 292 x 218 mm;
sygn. w obrębie kompozycji: Roma 1864, B. Zaleski; poniżej kompozycji: Zaleski sculp.; Imp. Delatre Rus St. Jacques 303 Paris. Stan bdb, szerokie marginesy; pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME.