HANEMANN Max (1882 Łódź - 1944 ?)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura, 36 × 26 cm
sygn. p. d.: M.Haneman 1923,
na odwrocie dopisek atramentem:
W dowód pamięci/Maks
Haneman/Zakopane 14X23
olej, płótno, 66, 5 x 90,5 cm;
sygn. p. d.: M. Haneman (oraz powyżej śladowa, powtórzona sygnatura Maks Han...)
Świątynia Omara w Jerozolimie, 1929 r.
olej/tektura, 23 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `M Hanemann`
ODWROCIE: napis odręczny - `Świątynia Omara w Jerozolimie Maksa Hanemana 1929`
Estymacja: 10 000 - 12 000 zł
olej, płótno; 67 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: m. haneman 1939
Z Boczania. Halny wiatr (1937)
sygn. dat.p.d.,
olej, papier/tektura,
50x70 cm
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
olej/płótno,
59 x 91 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Maks Haneman | Jaffa 1925`
ODWROCIE: papierowa naklejka z tytułem obrazu
olej, płótno;
61 x 54 cm;
sygn. u dołu.: M. Haneman;
Na odwrocie nalepka z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z nazwiskiem autora, tytułem obrazu, data przyjęcia 3 XII 1926, numer katalogowy 3054; 57
olej, płótno,
65,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: M. HANEMAN
sygn. l.d.
olej, tektura
40x50.5