GOSIENIECKI Wiktor (1876-1956)
Dworek w Gościejewie pod Koźminem
autolitografia, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. (na kamieniu) p. d.: WG (monogramem wiązanym);
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dworek w Poznaniu przy ulicy Lubrańskiego
Odbito z teki: "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zachodniej - województwo poznańskie", Poznań 1935, odbito w 350 numerowanych egzemplarzach
Warszawa. Sierpień-wrzesień 1944, 1945
Teka autolitografii, wydana nakładem własnym w Poznaniu, 1945;
wym. kompozycji: 305 x 227 mm; wszystkie grafiki
sygn. pł. p.d.: monogram wiązany;
Warszawa. SIERPIEŃ-WRZESIEŃ 1944
Notatki z życia ludności cywilnej. Autolitografje Wiktora Gosieniewskiego". Poznań MCMXXXXV (1945) Nakładem własnym. 7 litografii na planszach,
30 x 22cm, sygnowane na kamieniu "AWG" (monogram wiązany), w tece 41 x 31 cm. Dołączona 2 k. tekstu: k. tytułowa, dedykacja, spis rzeczy.
Kościółek św. Jadwigi w Pszczynie, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 36, 17,5 x 28,5cm
sygn. monogr. na kamieniu p.d.: AWG
Kościół w Warszowicach pow. pszczyński, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 35, 18 x 27cm
Kościół w Połomii pow. rybnicki, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 34, 18 x 27cm
Kościółek w Syrynii pow. rybnicki., 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 33, 17,5 x 26cm
Domy podcieniowe przy rynku w Tarnowskich Górach, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 32, 17,5 x 25 cm
Kościół w Miasteczku pow. tarnogórski, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 30, 25 x 19 cm
Kościół w Trójcy pod Koszęcinem, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 29, 19 x 29 cm
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 27, 17 x 28cm
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 26, 17 x 28cm
Kościółek św. Anny w Lublińcu, 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań, 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 25, 18 x 29 cm
Kościółek w Łagiewnikach Wielkich z k. XVIw., 1925
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 22, 18 x 29 cm
Dębowe odrzwia oraz wnętrze kościółka w Łagiewnikach Wielkich z k. XVIw.
autolitografia z teki "Zabytki Sztuki Rodzimej Polski Zach. Zeszyt 3 Woj. Śląskie", Poznań 1925, egzemplarz 390/500, tabl. 21, 18 x 29 cm