HAYKOWSKI Stanisław (1902 - 1943)
Kirasjerzy i husarzy 1811-1812
gwasz, ołówek, akwarela/papier, 22 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'ST. HAYKOWSKI 37'
p.g. opisany: 'Mgr Inż Arch. K. Sulikowski | T. XXIV'
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pułkownik Konopka i ułani Nadwiślańscy. Tatarzy litewscy i żandarmi., 1937 r.
akwarela/papier, 22 x 33 cm (w świetle passe-partout)
pieczęć p.g.: 'Mrg Inż. Arch. K. Sulikowski' | T.XXV'
u dołu opisany: 'Pułkownik Konopka i ułani Nadwiślańscy. Tatarzy litewscy i żandarmi.'
PROJEKTY ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI
B) TABLICA XXIV: KIRASJERZY I HUZARZY 1811-1812
Mundury Wojska Polskiego 1700-1937 (oprac. Władysław Dziewanowski, oprac. graficzne Xawerego Koźmińskiego i Stanisława Haykowskiego. Lwów-Warszawa 1939), 1937
Akwarela, gwasz, piórko, papier; 22 x 33 cm w świetle passe-partout Sygnowane: ST. HAYKOWSKI 37
Oba projekty pochodzą ze zbiorów warszawskiego kolekcjonera Andrzeja Marii Smoleńskiego (1927-1987).
A) TABLICA XXV: PUŁKOWNIK KONOPKA I UŁANI NADWIŚLAŃSCY. TATARZY LITWESCY I ŻANDARMI
do wydawnictwa "Mundury Wojska Polskiego 1700-1937". Oprac. Władysław Dziewanowski, oprac. graficzne Xawerego Koźmińskiego i Stanisława Haykowskiego. Lwów-Warszawa 1939.
Kirasjerzy i husarzy 1811-1812, tablica XXIV Pułkownik Konopka i ułani Nadwiślańscy. Tatarzy litewscy i żandarmi, tablica XXV - autorski projekt ilustracji do wydawnictwa "Mundury wojska polskiego", Lwów-Warszawa 1939;
akwarela, gwasz, piórko, papier,
22 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST. HAYKOWSKI 37
ołówek, piórko, tusz, akwarela,
gwasz, papier, 17,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: ST. HAYKOWSKI