1 zł
2 600 000 zł

NIEWIADOMSKI Tomasz (ur. 1974)

BLUE

platinum / palladium, papier Arches Platine, archiwalne passe-partout, szkło muzealne, rama bukowa, edycja 1/7, 90 x 70 cm, 2003

cena wywoławcza: Wykup abonament

From the Blue series

2008/2012
platinum-palladium print, Arches Platine 320 g, 50 x 70 cm (70 x 90 cm),
signed on the front,
edition: 1/7 + 2 a.p.

Niewiadomski has continued his Blue series since 2003, adding more and more new pieces. Currently, it is the most important of Niewiadomski`s sets, being an account of his life experience, travels to different countries of the world, encounters with people, and an expression of his sense of freedom from contact with nature. The blue in the title refers both to the sea, which is present in each photo in the set, and the mood of sadness and longing for an open space and freedom.
Niewiadomski used the platinum-palladium print-making technique to produce the work, which is a very labour-intensive and complex process. Top-quality archival paper is brushed with a light-sensitive substance made of a base metal like palladium or platinum. The characteristic features of the technique include fine quality and longevity, subtle tonal gradients and uniqueness.
Exhibition of the series: Galeria DAP, Warsaw (2012); Manggha Museum of Arts and Technology, Cracow (2013).
Publication: exhibition catalogue.

estimate: 5000 - 7000 zł

Z cyklu Blue

2008/2012
odbitka platynowo-palladowa, papier Arches Platine 320 g, 50 x 70 cm (70 x 90 cm),
sygn. na przodzie,
nakład: 1/7 + 2 a.p.

Cykl Blue powstaje od 2003 r. i ciągle wzbogaca się o nowe prace. Jest to obecnie najważniejsza seria w pracy artystycznej Niewiadomskiego. Wiąże się mocno z życiowym doświadczeniem, z poznawaniem różnych stron świata, ze spotykaniem ludzi, a także z poczuciem wolności wynikającym z kontaktu z naturą. Tytułowe angielskie słowo blue odnosi się zarówno do morza, obecnego na wszystkich fotografiach, jak i do stanu smutku, tęsknoty za otwartą przestrzenią i swobodą.Odbitka wykonana z wykorzystaniem emulsji platynowo-palladowej w bardzo pracochłonnym i złożonym procesie. Na najwyższej jakości papier czerpany, produkowany jedynie w kilku miejscach na świecie, nanosi się pędzlami światłoczułą substancję na bazie metali szlachetnych - platyny i palladu. Charakterystyczne cechy tej techniki to: nadzwyczajna jakość i trwałość odbitek, subtelne przejścia tonalne, niepowtarzalność.
Wystawy cyklu: Galeria DAP, Warszawa (2012); Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Kraków (2013).
Publikacja: katalog towarzyszący wystawie.

estymacja: 5000 - 7000 zł

Antarktyda z cyklu: Platea, 2003/2009

fotografia barwna, papier metaliczny, lambda print
59 x 178 cm;
naklejka autorska na odwrocie oprawy; wydruk autorski, nakład: 3/30, lifetime print

Bez tytułu z serii People, 2008

fotografia barwna, platinum/palladium, papier czerpany,
22 x 33 cm;
sygn. i dat. na awersie (ołówkiem);
opatrzona suchą pieczęcią autorską,
nakład: 2/5
Praca oprawiona autorsko w ramę, passe-partout z papieru bezkwasowego i szybę anty UV

fotografia czarno-biała, platinum/palladium, papier czerpany,
22 x 33 cm;
nakład: 1/5

NIHON, platinum / palladium

edycja 1/7
22 x 33 cm
2008
Galeria 65

Nihon, 2006

fotografia kolorowa, platinum-palladium, kolorowane tuszem archiwalnym, sygn. ołówkiem u dołu, sucha pieczęć autorska,
22 x 33 cm,
w świetle passe-partout;
nakład: 1/7

Nihon, 2006

fotografia barwna, platinum-palladium, kolorowana tuszem archiwalnym, sygn. ołówkiem u dołu, sucha pieczęć autorska,
22 x 33 cm, w świetle passe-partout;
nakład: 6/7

Nihon, 2008

Nakład: 1/7, platinum/palladium, 22x33 cm

z cyklu Portrety, 2002

fotografia/platinium/palladium, 56 x 56 cm

PLATEA # 3

fotografia barwna, papier metaliczny na aluminium, 66 x 200 cm (odbitka); na odwrocie naklejka z sygnatura autorska i opisem pracy; odbitka autorska, nakład: 1/20

PLATEA # 2

fotografia barwna, papier metaliczny na aluminium, 66 x 200 cm (odbitka);
na odwrocie naklejka z sygnaturą autora i opisem; odbitka autorska, nakład: 2/20

Z cyklu Japonia

fotografia czarno-biała, brom, papier,
33 x 50 cm; (w świetle passe-partout);
sygn. i opisane na odwrocie oprawy: Tomek Niewiadomski, Japonia, baryt, 33/50 cm, 1/20;
odbitka autorska, nakład: 1/20

Z cyklu Japonia

33 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisana na odwrocie oprawy: Tomek Niewiadmoski, Japonia, baryt, 33 x 50 cm, 1/20;

Kobieta w wodzie

Format: 100 x 100 cm
Edycja: 2/20
Odbitka czarno - biała na papierze fotograficznym
Zdjęcie sygnowane

Portret w wodzie

Format: 50 x 33 cm
Edycja: 1/15
Odbitka platinum/palladium
Zdjęcie sygnowane

Metro, czwarta rano

Format: 100 x 67 cm
Edycja: 2/20
Zdjęcie sygnowane

liczba obiektów: 18