FARRELL Frederick Arthur (1882-1935)
Odbudowa mostu w Warszawie (zniszczonego przez Rosjan w 1915 r.)
akwaforta, papier, 19,5 × 36 cm (odcisk płyty), 22 × 38 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu ołówkiem: Fred. A.Farrell
cena wywoławcza: Wykup abonament
Bastion Władysława IV na Wawelu
Rycina pochodząca z teki „Poland and Danzig twelve etchings by Fred.
A. Farrell”, wyd. Vicars Bros, Londyn, ok. 1925 r.;
akwaforta, papier, nakład 50 egzemplarzy;
wym. 22 × 21 cm (odcisk płyty)
Widok na Wawel od strony Wisły
Rycina pochodząca z teki „Poland and Danzig twelve etchings by Fred. A. Farrell”,
Londyn, ok. 1925 r.; akwaforta, papier, sygn. ołówkiem p.d.:
Fred. A. Farrell, nakład 50 egz.; wym. 18,5 × 34 cm (odcisk płyty)
akwaforta, papier, wym. 19,5 x 36 cm (odcisk płyty),
sygn. u dołu ołówkiem: Fred. A. Farrel, po prawej odcisk wyd.: Vicars Bros, Londyn; nakład 50 egzemplarzy
Rycina pochodząca z teki "Poland and Danzig twelve etchings by Fred. A. Farrell", wyd. Vicars Bros, Londyn, ok. 1925 r.; nakład 50 egzemplarzy, akwaforta, wym. 22 x 21 cm (odcisk płyty); w oprawie
Rycina pochodząca z teki "Poland and Danzig twelve etchings by Fred. A. Farrell", Londyn, ok. 1925 r.; nakład 50 egz.; sygn. ołówkiem p.d.: Fred. A. Farrell, akwaforta, wym. 18,5 x 34 cm (odcisk płyty); w oprawie
rycina pochodząca z teki "Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell", wyd. Vicars Bros, Londyn, ok. 1925 r.,
nakład 50 egz. akwaforta, wym. płyty 22 x 21 cm
Rycina pochodząca z teki "Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell", wydanej przez Vicarsa Brosa w Londynie, ok. 1925 roku, w nakładzie 50 egzemplarzy. Rzadka; akwaforta, wym. płyty 22 x 21 cm; w oprawie
Akwaforta;
wym.: 195 x 365 mm;
sygn. oł. śr.d. Fred. A. Farrel; z lewej suche pieczątki wydawnicze, m.in. kontrasygnata autentyczności umieszczona przez londyńską Fine Art Trade Guild; grafika z teki widoków miast polskich wyd. Vicars Bros., London b. d.; nakład 50 egz.
"The Basilica and Tower" [Bazylika archikatedralna św. Stanisława i Dzwonnica]. Akwaforta, 24 x 25 cm w świetle passe-partout. Sygnowana ołówkiem pod płytą: "fred a. farrell". Pochodzi z teki "Poland and Danzig Twelve Etchings", London 1925. Oprawa.
"Rebuilding the Thrid Bridge" [Most Kierbedzia]. Akwaforta, 21,5 x 38 cm w świetle passe-partout. Sygnowana ołówkiem pod płytą "fred a. farrell". Pochodzi z teki "Poland and Danzig Twelwe Etchings", London 1925.
"Panoramic View" [Panorama Lwowa]. Akwaforta, 15,5 x 36 cm w świetle passe-partout. Sygnowana ołówkiem pod płytą: "fred a. farrell". Pochodzi z teki "Poland and Danzig Twelve Etchings", London 1925. Oprawa.
Akwaforta;
wym.: 195 x 365 mm;
sygn. oł. śr.d. Fred. A. Farrel; z lewej suche pieczątki wydawnicze, m.in. kontrasygnata autentyczności umieszczona przez londyńską Fine Art Trade Guild. Grafika z teki: Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell, Londyn 1925.
Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell, ok. 1925
Teka 12 akwafort
wyd. Vicars Bros., London b. d.; nakład 50 egz.
wym. plansz: 270 x 465 mm
w świetle passe-partou: 199 x 363 mm
sygn. i numerowane oł. poniżej kompozycji
zawiera: a. Port of Gdynia, b. Cracow. The Square and Market, c. Cracow. The Royal Castle of Wawel and the Cracow Catherdal, d. Cracow. The Bastion on the Palace, e. Danzig. The Spires, f. Danzig. The Fishmarket, g. Warsaw. The Sigismund Column and the Royal Castle, h. Wilno. The University Courtyard with Old Arches, i. Wilno. The Basilica and Tower, j. Poznan. The Ancient Town Hall, k. Lwow. Panoramic view
Spis akwafort na oddzielnej karcie.
Teka: Poland and Danzig Twelve Etchings by Fred. A. Farrell
akwaforta, sucha igła, papier
43 x 48 cm (arkusz);
sygn. i opisana ołówkiem u dołu
plansze numerowane 32/50 oraz dwie 24/50
akwaforta;
wym.: 195 x 365 mm;
sygn. oł. śr.d. Fred. A. Farrel; z lewej suche pieczątki wydawnicze, m.in. kontrasygnata autentyczności umieszczona przez londyńską Fine Art Trade Guild.