KIKOINE Michel (Kikoin) (1892-1968)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Nature morte aux fruits et au vase de fleurs
Olej, płótno
sygn. p.d.
54 x 65 cm
Olej, płótno.
Au dos, cachet de la signature.
33 x 41 cm
Akwarela i kolorowe kredki na papierze
sygn. p.d.
38 x 26 cm
Drouot, Me Millon, 28 juin 2010 n° 48
litografia barwna/papier, 56 x 38 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'M. Kikoine', opisany p.d.: '98/250'
olej, płótno
33 x 46 cm
sygn. p.d. Kikoine
do wylicytowanej ceny doliczany będzie podatek importowy w wysokości 5,5 %
olej, płótno
50 x 61,4 cm
sygn. p.d. Kikoine
bibliografia:
J Cassou, E. Roditi, M.Mann, J Yankel, catalogue raisonné de l'eouvre peint, 1973, n° 648 reproduit page 338
PORTRAIT DE MADEMOISELLE MICHEL, 1968
olej, płótno
60 x 30 cm
bibliografia: Jean Cassou, Edouard Roditi, Mendel Mann, Jacques Yankel, "Kikoine", Paris, 1973, n°721 reprodukowany s. 351
załączony certyfikat Jacques`a Yankela "PORTRAIT DE MADEMOISELLE MICHEL"; olej, płótno
olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: "Kikoine, 1934"
54 x 65 cm
bibliografia: Jean Cassou, Edouard Roditi, Mendel Mann, Jacques Yankel, "Kikoine", Paris, 1973, n°253 reprodukowany s. 280
załączony certyfikat Jacques`a Yankela
MATERNITE DANS LE PAYSAGE, 1968
olej, płótno
50 x 61 cm
bibliografia: Jean Cassou, Edouard Roditi, Mendel Mann, Jacques Yankel, "Kikoine", Paris, 1973, n°635, reprodukowany s. 336
olej, deska
sygn. l.d.: "Kikoine"
55 x 44,20 cm
pochodzenie: kolekcja D.A., Paris
olej, płótno
sygn. p.d.: "KIKOINE"
54,50 x 73,50 cm
wystawiany: Trévarez, "Peintres de l`Ecole de Paris", 19 juin- 30 aout 1993, reproduit au catalogue p.28
LE RABBIN EN FAMILLE, ok. 1950-1960
olej, płótno
sygn. p.d.: "Kikoine"
32,50 x 41 cm
bibliografia: Jacques Yankel, Jean-Marie Dunoyer, Gille Néret "Kikoine", Paris, 1987, n° 857, reprodukowany s. 76
akwarela, papier
sygn i dat. p.d.: " Kikoine Michel 1943"
52 x 39,50 cm