SEBALD Józef (1853-1931)
cena wywoławcza: Wykup abonament
SEBALD Józef (1853-1931)
SEBALD Józef (1853-1931)
SEBALD Józef (1853-1931)
(AJDUKIEWICZ Tadeusz portret). (l. 90. XIX w.).
Fotografia form. 13,7x9,6 cm na oryg. podkładzie form. 16,5x11 cm autorstwa Józefa Sebalda w Krakowie (Przedstawia artystę w mundurze. Zdjęcie naklejone na oryg. kartonowy podkład. Pod zdjęciem wyzłocony nadruk: J. Sebald Kraków. Na odwrocie reklamowa winieta zakładu oraz napis atramentem: Tadeusz Ajdukiewicz zmarł 9 stycznia 1916 w Krakowie. Stan bardzo dobry)
SEBALD Józef (1853-1931)
Portret Zdzisława hr. Tarnowskiego,1898?
fotografia czarno-biała, albumin na firmowej
tekturce, 18,5 x 11,5 cm (odbitka), 21,5 x 13 cm (tekturka);
dat. i opisana przez Zadzislawa Tarnowskiego p.d. (atramentem):
ZT / /1935 r., p.d. na tekturce sygnatura zakładu
fotograficznego (tłoczona), opisana na odwrociu przez Aleksandra Brodkiewicza (tuszem);
odbitka autorska (zakładowa), nakład: nieokreślony
SEBALD Józef (1853-1931)
Portret Fabianny z Czapskich Godlewskiej
żony Józefa Godlewskiego;
fotografia albuminowa, papier, 20,2 x 11 cm (karta); 9,9 cm (średnica fotografii);
p. d.: J. Sebald / Kraków (sucha pieczęć); l. d.: SJ (monogram wiązany sucha pieczęć)
SEBALD Józef (1853-1931)
Portret młodej kobiety w białej sukni z bukietem kwiatów;
brom, papier fotograficzny, 9,7 x 13,9 cm;
naklejony na tekturkę brązową: 16,5 x 10,5 cm; na licu z boku drukowane czerwoną farbą:
monogram wpisany w tarczy SJ, obok J. Sebald / KRAKÓW. Na odwrocie l. g. ozdobna winieta w secesyjnej ramce z widokiem budynku,
niżej nadruk: ZAKŁAD ART. / FOTOGRAFICZNY / JÓZEFA SEBALDA / KRAKÓW / UL. Batorego 12; u dołu: ZAKŁAD PODEJMUJE SIĘ / WSZELKICH PRAC W ZAKRESIE / ARTYSTYCZNEJ I MODNEJ / FOTOGRAFII WCHODZĄCYCH
SEBALD Józef (1853-1931)
Helena Modrzejewska (1840 - 1909)
fotografia gabinetowa,
16 x 10,5 cm;
Józef Sebald [dawniej Walery Rzewuski], Kraków 1903 [sucha pieczęć].
Na odwrocie autograf artystki: "Pani Maryi Sokołowskiej / z prawdziwą przyjaźnią / i prośbą o pamięć / Helena Modrzejewska".
Fotografia pochodzi z okresu występów Modrzejewskiej w Krakowie od 10. I do 8. II lub od 16 do 28. IV 1903 r. Obdarowana zdjęciem Maria Sokołowska była córką Mariana Sokołowskiego, historyka sztuki, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektora Muzeum XX. Czartoryskich.