GIŻYCKA-BEREZOWSKA Julia (1880-1976)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno, 39 × 46 cm
sygn. p. d.: Giżycka - Berezowska
2 500 - 3 000 zł
Pastel, papier, 62 x 47 cm,
sygn. p.d.: Jan Styka, poniżej: J. Giżycka 1915.
Kopia obrazu Jana Styki
ołówek, papier
18,5 x 14 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: GB (monogram wiązany);
u dołu autograf poety: Leopold Staff
na odwrocie napis: Leopold Staff - rys. Julia Giżycka - Berezowska /
autograf Poety - Warszawa grudzień 1956.
Dziewczynka i gęsi przed domem
sygnowany p.d.
olej, płótno
33.4x41.5
olej, płótno, 43 x 48 cm; sygn. l.d.: Giżycka Berezowska
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1935 r. (nr. 1247) z tytułem, techniką i nazwiskiem autorki oraz stempel z Salonu Sztuki Nike Karola Tchorka
olej na płótnie,
89,5 x 74,5 cm,
sygnowany p.d. "Giżycka Berezowska", na odwrocie (na krośnie) częściowo uszkodzona nalepka wystawowa TZSP w Warszawie
Olej, tektura 47 x 36,5 cm w świetle ramy
Sygn. po lewej u dołu brązowym olejem: JB.r.zowska, na odwrocie oprawy wycinek - nekrolog z tygodnika Przekrój z 1976