BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
Kobiece popiersie antykizujące
alabaster, wys. 26 cm, sygn. z tyłu: G.Bessi
cena wywoławcza: Wykup abonament
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
marmur; wys. 66 cm
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
Popiersie młodej kobiety w czepku, ok. 1900
głowa kobiety przechylona delikatnie w lewy bok, ubrana w bluzkę z dekoltem w kształcie litery "V" zapinaną na guziki;
biały marmur, alabaster; wys. 20,5 cm;
sygn. na odwrocie: Prof re / G. Bessi / Firenze / Italia
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
według Stefano MADERNO (1576-1636)
marmur biały; 16 x 52 x 23 cm;
sygn. na podstawie z tyłu: G. Bessi
Pierwowzór znajduje się w bazylice p. w. św. Cecylii w Rzymie, wykonany ok. 1600 przez Stefana Modernę - rzeźbiarza szkoły rzymskiej, z czasów poprzedzających wielkiego Giovanniego Lorenza Berniniego.
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
alabaster beżowy, częściowo barwiony na róż,
wys. 44 cm;
na plecach sygn.: Prof. G. Bessi, od frontu ryty tytuł rzeźby: RUTH
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
BESSI Giuseppe (1857 - 1922)
Popiersie młodej kobiety z szarotką ok. 1900
biały marmur, alabaster oliwkowo zielony,
wys. 40 cm,
sygn. na odwrocie: G.Bessi (odpryski podstawy z tyłu).