BIERWIACZONEK Olgierd (1925 - 2002)
PORTRET KOBIETY W CZERWONEJ SUKNI, 1958
Olej, płótno; 73 x 60,5 cm
Sygnowany p.d.; O.Bierwiaczonek 1958
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 54,5 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'O. Bierwiaczonek'
olej, płótno
60,5 x 73,5 cm
sygn. l.d.: O Bierwiaczonek
Na odwrocie napis farbą na płótnie: Olgierd Bierwiaczonek | Martwa natura z cytatem | r. 1984. - ol. pł. 60 x 73
Na górnej listwie krosna napisy: - czerwoną farbą: NR INW. M-32; - flamastrem: CBWA-6727/85.
Obok okrągły stempel CBWA Zachęta w Warszawie.
Ponadto nalepki: - firmowa nalepka Art Office Sp. z o.o.; - nalepka CBWA Zachęta z danymi obrazu.
Obraz opisany i reprodukowany w katalogu:
- Aukcja obrazów ze zbiorów Zachęty 28 XI 2008. Pokaz przedaukcyjny 25 XI - 28 XI 2008, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2008, s. 5, nr kat. 6, il.
olej/płótno, 54,5 x 65 cm
sygnowany l.d.: `O. Bierwiaczonek`
Martwa natura ze słonecznikami
olej, płótno, 46 x 40 cm
sygn. l.d.: O. Bierwiaczonek
olej, płótno,
55,5 x 60 cm
sygn. śr. d.: O. Bierwiaczonek
Na odwrocie autorski opis flamastrem: Olgierd Bierwiaczonek / Katowice, ul. Młyńska 5/7 / "Trochę owoców" / olej na pł. 60 x 50cm; dwie nieczytelne pieczęcie( prostokątna i okrągła )
i napis flamastrem: poz. 2 / kl. III-662/294/74.
ol., pł.,
60 x 73 cm
Martwa natura z gruszkami i filiżanką, 1984
ol., pł.,
40 x 60 cm
ol., pł.,
45,5 x 27 cm
ol., tektura,
45 x 34
ol., pł.,
53 x 40 cm
olej, płótno, 69 x 42 cm
sygn. l.g.: O. Bierwiaczonek 1974
olej, płótno, 73 x 46 cm
sygn. p.d.: O. Bierwiaczonek 1974
na odwrocie napis czerwoną farbą: Olgierd Bierwiaczonek / Urszula - R. 1973 / olej, płótno, 73 x 46 cm, ślad czerwonej pieczęci i ręcznie dopisane numery