BIELSKA-TWORKOWSKA Leokadia (1901 Chrzanów - 1973 Warszawa)
KRZEMIENIEC - KLASZTOR FRANCISZKAŃSKI, 1936
akwaforta, 17,5 x 23 cm,
sygnowana na płycie monogramem artystki i u dołu ołówkiem: "L. Bielska",
data "1936" i "2/XX" (druga z dwudziestu odbitek).
Przygotowana do teki Krzemieniec, wydanej w 2 egz. w 1936 r. i powtórzonej w 1943 r. w 20 egzemplarzach numerowanych.
Literatura:
- M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie..., Wrocław 1994, poz. 74 i 75.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z filiżanką, 1951 r.
olej/płótno, 74 x 54 cm
sygnowany l.d.: 'L. Bielska T. | 951.'
olej, tektura; 33 x 51 cm;
sygn. p. d.: L. Bielska
akwaforta, 17,5 x 23 cm, sygnowana na płycie monogramem artystki i u dołu ołówkiem: "L. Bielska",
Literatura: - M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie..., Wrocław 1994, poz. 74 i 75.
akwaforta,
17,5 x 23 cm,
sygnowana na płycie monogramem artystki i u dołu ołówkiem: "L. Bielska", data "1936" i "2/XX": druga z dwudziestu odbitek.
Literatura: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie..., Ossolineum 1994, poz. 74 i 75.
Akwaforta,
19 x 19 cm,
sygn.: L. Bielska 1936 Stara Brama Krzemieniec
obrazy zainspirowane utworem Krzysztofa Pendereckiego "Tren", napisanym w hołdzie ofiarom Hiroszimy
olej, płótno
120 x 55 cm
olej, płótno
55 x 120 cm
olej, płótno
65 x 65 cm
olej, tektura; 40 x 23 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: L. Bielska
Krzemieniec szlachecki - Klasztor Franciszkański 1943
akwaforta, wym.: 180 x 230 mm, sygn. oł.p.d.
Grafika z teki: "Krzemieniec" W-wa 1943, nakład 25 egz.
Lit.: M.Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s.206.