BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
Kraków. Widok od Mogiły Kościuszki, 1863
Litografia tonowana; wym. komp.: 262 x 392 mm (plansza: 415 x 550 mm);
sygn. pł. p.d.: J. Brydak; pod kompozycją. l.d.: Rys. z Nat i lit J. Brydak 1863; p.d.: Odbito w litografii "Czasu" W. Kirchmayera; pod komp. tytuł i nota edytorska. W p.d. dawna pieczęć własnościowa. Naddarcie górnego marginesu bez szkody dla kompozycji.
cena wywoławcza: Wykup abonament
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
Widok Krakowa od Podgórza, 1860
Litografia barwna (rzadka odmiana); wym.: 141 x 592 mm;
sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z przewodnika Ambrożego Grabowskiego "Kraków i jego okolice", Kraków 1860. Pod kompozycją stara pieczęć własnościowa i notatka (oł.) o źródle pochodzenia widoku. Lit.: J. Banach, "Dawne widoki Krakowa", Kraków 1983, s. 190.
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
akwarela/papier, 40 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `J. Brydak`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
Litografia z tintą;
wym.: 141 x 592 mm;
sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z przewodnika Ambrożego Grabowskiego "Kraków i jego okolice", Kraków 1860.
Lit.: J. Banach, "Dawne widoki Krakowa", Kraków 1983, s. 190. Grafika po konserwacji.
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
Zwierzyniec i mogiła Kościuszki od Wisły, ok. 1870
Litografia na tincie wg H. Waltera;
wym.: planszy: 278 x 354 mm;
sygn. pł.: Rys. z nat. H. Walter;
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
litografia z tintą; wym.: 141 x 592 mm; sygn. na płycie p.d.: J. Brydak. Grafika z działa Ambrożego Grabowskiego "Kraków", Kraków 1860. Lit.: J. Banach, "Dawne widoki Krakowa", Kraków 1983, s. 190.
BRYDAK Jędrzej (1837-1876)
olej na płótnie,
22,4 x 17,2 cm,
sygnowany u dołu po prawej "J. Brydak"