KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)
Projekt scenografii do sztuki Don Kichot
gwasz/papier, 39 x 27 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt scenografii do sztuki Romeo i Julia
gwasz/papier, 38,8 x 26,8 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'
tusz/bibułka, 25,4 x 8,7 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'
Akt męski na tle fantastycznej architektury, 1948 r.
akwarela, gwasz/papier, 20,5 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz' i opisany l.d.: 'W. 48' i gmerk autorski
Maska komiczna z fasady wileńskiego Teatru na Pohulance
akwarela, tempera, papier naklejony na karton, 64 x 53,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym i tytuł p.d.: Rosyjski / Teatr Dramatyczny / Wilno / lata 50.te - JK.
*opłata droit de suite
akwarela/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936' i opisany p.d.: 'HETERA' (trudno czytelnie)
gwasz/papier, 16 x 8 cm
Akt mężczyzny na tle kolumnady
akwarela, gwasz, ołówek/papier, 28,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)
olej, tektura; 33,5 x 27,5 cm,
sygn. p. d.: jan kaczmarkiewicz.
tempera, karton, 17 x 15,1 cm,
sygn. monogramem wiązanym śr.d.: JK
tempera, karton, 16,8 x 15,1 cm,
ołówek, karton, 39 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz.
*opłata droit de suite
kredka/papier, 148,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
w lewym górnym rogu znak wodny papieru
gwasz/papier, 19,5 x 4,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'Kaczmarkiewicz'
Akt męski na tle kolumny, 1945 r.
tusz/papier, 23,5 x 8,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz Wilno VIII 1945'
gwasz/papier, 20,5 x 6 cm (w świetle ramy)
ołówek/papier, 28,3 x 19 cm (w świetle passe-partout)
ołówek/papier, 22,5 x 21,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz W.'
ołówek/papier, 37 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'