1 zł
2 600 000 zł
/6

KACZMARKIEWICZ Jan (1904-1989)

Projekt scenografii do sztuki Don Kichot

gwasz/papier, 39 x 27 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt scenografii do sztuki Romeo i Julia

gwasz/papier, 38,8 x 26,8 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'

Alegoria sztuki

tusz/bibułka, 25,4 x 8,7 cm
sygnowany piórkiem p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'

Akt męski na tle fantastycznej architektury, 1948 r.

akwarela, gwasz/papier, 20,5 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz' i opisany l.d.: 'W. 48' i gmerk autorski

Maska komiczna z fasady wileńskiego Teatru na Pohulance

akwarela, tempera, papier naklejony na karton, 64 x 53,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym i tytuł p.d.: Rosyjski / Teatr Dramatyczny / Wilno / lata 50.te - JK.

*opłata droit de suite

Uczta ("Hetera"), 1936 r.

akwarela/papier, 31,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz | Wilno 1936' i opisany p.d.: 'HETERA' (trudno czytelnie)

Portret młodzieńca (Apollo)

gwasz/papier, 16 x 8 cm

Akt mężczyzny na tle kolumnady

akwarela, gwasz, ołówek/papier, 28,5 x 15,5 cm (w świetle passe-partout)

Akt na tle architektury

olej, tektura; 33,5 x 27,5 cm,
sygn. p. d.: jan kaczmarkiewicz.

Tekstylia. Projekt reklamy

tempera, karton, 17 x 15,1 cm,
sygn. monogramem wiązanym śr.d.: JK

Dancing. Projekt reklamy

tempera, karton, 16,8 x 15,1 cm,

Pejzaż architektoniczny

ołówek, karton, 39 x 27,5 cm,
sygn. p.d.: Jan Kaczmarkiewicz.

*opłata droit de suite

Stojący akt męski

kredka/papier, 148,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
w lewym górnym rogu znak wodny papieru

Akt męski

akwarela/papier, 16,5 x 4,5 cm (w świetle passe-partout)

Akt męski

gwasz/papier, 19,5 x 4,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d.: 'Kaczmarkiewicz'

Akt męski na tle kolumny, 1945 r.

tusz/papier, 23,5 x 8,5 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz Wilno VIII 1945'

Akt męski

gwasz/papier, 20,5 x 6 cm (w świetle ramy)

Portret męski z profilu

ołówek/papier, 28,3 x 19 cm (w świetle passe-partout)

Portret półpostać

ołówek/papier, 22,5 x 21,5 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz W.'

Autoportret

ołówek/papier, 37 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Jan Kaczmarkiewicz'

/6
liczba obiektów: 107