SCHINAGEL (SZINAGEL) Emil (1899-1943)
akwarela, papier; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Emil Schinagel 1919.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z czajniczkiem i popielniczką, 1942
Akwarela, karton; wym.: 24,5 x 35 cm; sygn. kredką l.d.: 1942 Szinagel.
olej/płótno, 74 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'sinagel'
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Emil Schinagel 1919
olej, płótno; 60 x 73 cm;
sygn. l. d.: Schinagel.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym : "Kolonia Artystyczna w Krzemieńcu nad Ikwą", 2010 r., str. 121 katalogu wystawy; Muzeum Narodowego w Krakowie "Galeria Żywa": Zrzeszenie Artystów Plastyków "Zwornik", 2012 r.; Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, 2013 r., str. 46
Akwarela, karton; wym.: 24,5 x 35 cm; sygn. kredką l.d.: 1942 Szinagel. Załamania g.p. narożnika.
Martwa natura z koszykiem i jabłkami, 1942
Akwarela, karton; wym.: 23 x 30,8 cm; sygn. kredką l.d.: Szinagel / 1942. Na odwrocie szkic pejzażu z samotnym drzewem.
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, płótno; 65 x 81 cm;
sygn. p. d.: sinagel
olej, płótno; 68,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Szinagel
olej, płótno; 44,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: Szinagel
Drzeworyt na bibule; wym.: 295 x 177 mm; sygn. oł. p.d.: Schinagel, l.d. tytuł. Na środku, pod kompozycją, dedykacja autorska dla pani Maryli Rapaport. Grafika została pó¼niej zreprodukowana i dołączona do holend. czasopisma "Bijvoegsel van Kunst", nr 3, 1930.
Martwa natura / Pejzaż -praca dwustronna
akwarela, papier, 22,9 x 30,6 cm;
napis. na jednej ze stron l. d.: Szinagel / 1942 (na stronie z "Martwą naturą")
Martwa natura z dzbanem i jabłkiem, 1942
akwarela, papier, 37,8 x 25 cm;
napis l. d.: Szinagel / 1942
Na odwrocie zarys kompozycji
napis l. d.: Szinagel / 1942
Na odwrocie zarys kompozycji
akwarela, paper, 24,7 x 37,6 cm;
napis na jednej ze stron p. d.: E Szinagel