WAŁACH Stanisław (1919 - 1983)
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika własna/deska, 47 x 50 cm
sgnowany p.d.: 'St. WAŁACH'
Linoryt złoto-czarny; wym.: 840 x 475 mm; sygn. p.d.: St. Wałach 1967, odbitka nr 1. Na odwrocie "Kompozycja z postaciami", 1970; tempera; wym.: 840 x 475 mm; sygn. l.d.: ST. Wałach 1970; po prawej dedykacja autorska. Stan zachowania: ubytek p.g. narożnika.
olej, płótno, 96 × 60 cm;
na blejtramie dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział w Krakowie
Widok słońca i jego powidok niewiarygodnie fascynujący, 1979
gwasz/papier, 29,8 x 44,5 cm
sygn. opisany na odwrociu: ZACHODZĄCA ZIEMIA/SKRYWAJĄCA SIĘ/JEJ POŁOWA PRZED/PROMIENIOWANIEM/ SŁONECZNYM/NA MORZU PÓŁNOCNYM/ GODZ. 20TA DNIA 2 WRZEŚNIA/DIMANCHE 1979 SONDAY/WIDOK SŁOŃCA I JEGO POWIDOK/NIEWIARYGODNIE FASCYNUJĄCY/Z TSS BATORY/W MOIM 4TYM REJSIE DO JUESEI/USA/O’KAY/ST. WAŁACH
technika mieszana, drewno, szkło, metal, 44 x 22 cm,
sygn. l.d.: St. Wałach i p.d.: 1969 r.,
wystawiany: BWA Kraków 1969.
Linoryt; wym.: 495 x 410 mm; sygn. oł. od lewej: Egipt linoryt II MBG Kraków 68 St Wałach. Grafika prezentowana na II Między- narodowych Biennale Grafiki w Krakowie w 1968. Element cyklu realizowanego od 1961.
olej, płótno, 96 × 60 cm;
Człowiek z pojazdem kosmicznym, lata 60
Olej, blacha; wym.: 120 x 100 cm; sygn. na odwrocie: S. Wałach; tamże naklejki z wystaw w Biurze Wystaw Artystycznych oraz Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
olej, tektura; 34,5 x 41 cm w św. p-p.;
na odwrocie napis: PORTRET … / WAŁACH ST. / 1956 R.
olej, płótno, 96 × 60 cm
niesygn., na blejtramie dopisek: Stanisław Walach Kierowca 75 oraz naklejka wystawowa CBWA oddział w Krakowie
Monotypia, papier; wym.: 61 x 32 cm;
niesygn. Praca z kolekcji dra J. Mitarskiego.
Wstrząsająca tancerka, lata 60.
Nitrolit (technika własna); wym.: 550 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: St. Wałach, l.d. tytuł, śr.d. technika; odbitka unikatowa, bez naniesionego koloru.
Akryl, wapno, płyta; wym.: 78,5 x 65 cm; sygn. p.bok: St. Wałach 77; na odwrocie obszerny opis autorski i powtórne sygnowanie; uszkodzone dolne narożniki. Obraz z czasów pobytu malarza w kolonii artystycznej w Taos, w Nowym Meksyku (USA).
Linoryt, tusz, papier;
wym.: 800 x 600 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Wałach;
poniżej kompozycji dedykacja dla Jana Mitarskiego.
Akwarela, karton;
wym.: 30 x 9 cm;
na odwrocie dedykacja artysty dla dra Jana Mitarskiego.
Transformacja informacji, 1958
Akwarela, gwasz, olej, karton;
wym.: 20,6 x 20,2 cm;
nie sygn.;
na odwrocie naklejka z wystawy "Wystawa Obrazów Zofii Puszczyńskiej i Stanisława Wałacha" w Muzeum Świętokrzyskim (organizator: TPSP w Kielcach, IV-V 1958);
na pp opis wystawienniczy pracy (poz. 48, praca z cyklu "Kompozycje - Sny").
Lit.: Katalog wystawy, Kielce 1958.
Tusz, gwasz, karton;
wym.: 22 x 18 cm;
sygn. p.g.: Wałach St.;
praca naklejona autorsko na karton z opisem i sygnaturą;
na odwrocie pracy obszerna nota artysty dotycząca przygotowań do wystawy w Piwnicy Pod Baranami (Kraków, Wielkanoc 1960).
Chłopiec egipski z kotem, lata 60.
Tusz lawowany, niebieski papier;
wym.: 69 x 48 cm;
opis autorski na odwrocie.
olej, sklejka, 72,5 x 50,5 cm;
sygn. przy prawej dolnej krawędzi: St. WAŁACH