VOGEL Bernard (1683-1737)
Christophor Andreas Tucher, 1709
Mezzotinta według obrazu D. Savoye; wym.: 386 x 288 mm; sygn. pł. p.d.: Bernhard Vogel Sculps. Aug. Vindel, l.d.: D. Sauoye pinx., powyżej na postumencie: CHRISTOPHORus Andreas Tucher/
cena wywoławcza: Wykup abonament
VOGEL Bernard (1683-1737)
Johannes Christophorus ab Imhoff, 1737
Mezzotinta; wym.: 490 x 350 mm; sygn. pł. p.d.: Bernardus Vogel sculpsit Noriberga 1737, l.d.: Joann Leonard Hirschmann Effigiem pinx. Pod wizerunkiem postaci inskrypcja: JOHANNES CHRISTOPHORUS ab IMHOFF / in Merlach Solar et Stephansmühln, Sacr: Caef: Maj: Confil: actualis, nec / non Serenifs: Magnae Ducis Hetruriae ut et olim Eminent: Electoris Mogunt: Consil: intim: Reipubl: Norumb: Duumvir primar: scultetus ac Praetor Caftri / Imper: atque Xenodoch: ad Spirit: S: et D. Cathar: nec non Sacelli Imp / hoffiani ad D: Roch: Praefectus item et Familiae suae Senior. / Natus d. 9: 1659 denatus d. 31. Aug. 1736. Stan zachow.: widoczny ślad zagięcia planszy, podklejony p.d. narożnik, foksing.
VOGEL Bernard (1683-1737)
Widok kościoła św. Anny w Wilnie, 1807
Akwaforta wg rysunku Franciszka Smuglewicza;
wym.: 363 x 500 mm;
sygn. pł. l.d.: Fran. Smuglewicz ryssował, p.d.: Zygmunt Vogel sztychował 1807. Pod kompozycją tytuł w jęz. polskim i francuskim oraz dedykacja Z. Vogla (rozdzielona tarczą herbową) dla Aleksandra Pocieja, kwatermistrza wojsk litewskich, kawalera orderów. Praca z teki "Zbiór widoków sławniejszych pamiątek narodowych", Warszawa 1807.
Lit.: E. Rastawiecki, Słownik rytowników polskich, s. 297, nr 1;
K. Sroczyńska, "Zygmunt Vogel", Ossolineum 1969, s. 214, poz. 18.
VOGEL Bernard (1683-1737)
WIDOK KOŚCIOŁA SAN GIORGIO MAGGIORE W WENECJI
mezzotinta, 51,5 x 72 cm, sygnowana u dołu po lewej: "Joannes Richter pinxit Venet".
Bernard VOGEL (1683-1737) wg Johanna RICHTERA (1665-1745)