MACKIEWICZ Kamil (1885 - 1931)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Czyściec niemiecki - Moje przeżycia w obozie jeńców z przedmową St. Dzikowskiego, 1918
26 rysunków, sygn.:ch p.d
Pan Felwebel - Dygnitarz obozowy
długopis, papier; 26 x 21cm (w świetle oprawy);
opis długopisem: -Pan Felwebel -
Dygnitarz obozowy-
Rok 1905 - Krakowskie Przedmieście w Warszawie, 1929 r.
tusz/papier, 27 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Kamil Mackiewicz | 1929`
gwasz, akwarela na tekturze, 15,8 x 23 cm,
sygnowana i datowana p.d. "Kamil Mackiewicz 1930".
Ślady nieznacznej konserwacji.
tusz, piórko, tusze lawowane na podrysowaniu ołówkiem, papier;
26 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kamil Mackiewicz/ 1928
tusz niebieski, lawowanie, papier, 17,6 x 10,7 cm;
sygn. p. d.: Kamil Mackiewicz
8 RYSUNKÓW PIÓRKIEM O TEMATYCE MYŚLIWSKIEJ, 1925-29
A) DWÓCH MYŚLIWYCH I PIES TROPIĄCY, 1928
B) KACZOR LECĄCY NAD WODĄ, 1927
C) SETER I SPŁOSZONE PTACTWO, 1928
D) MYŚLIWI Z SANIAMI W LESIE, 1925
E) PEJZAŻ LEŚNY Z SARNĄ NA POLANIE, 1927
F) KOZIOŁEK SKACZĄCY PRZEZ POLE, 1927
G) DZIK W ZIMOWYM PEJZAŻU, 1927
H) ZAJĄC W TRAWIE, 1927
Karykatura oficerów wojska kolonialnego
piórko, tusz, papier,
20,2 x 14,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Kamil Mackiewicz
piórko, tusz, papier,
Osiem prac ilustracyjnych do bajek
piórko, tusz, papier, różne wymiary prac zbliżone do formatu 25 x 19 cm;
BYLI CZASY, ALE... WYSZLI, 1927
piórko, czarny tusz na kartonie,
28,5 x 22,8 cm,
sygnowany u dołu po prawej "Kamil Mackiewicz 1927", na odwrocie napis ołówkiem "Byli czasy, ale... wyszli"
akwarela, gwasz, papier, 19,5 x 13 cm (w świetle oprawy),
sygn. p.d.: Kamil Mackiewicz/ 1925
olej na płótnie, 49 x 67,3 cm
sygnowany l.d.: "K. Mackiewicz/ 1912 Capri"