BERGER (Börger) Jan (1863 - 1930)
akwarela/papier, 38 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Berger | Zakopane | 1910.'
na odwrociu nalepka Salonu Artystycznego Feliksa Richlinga z opisem obrazu
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, sklejka; 21,5 x 34,5 cm;
sygnowany po lewej stronie dołu: Jan Berger
Wacław i Maria wg ilustracji Michała Andriollego do poematu Maria Antoniego Malczewskiego, 1888 r.
olej/płótno, 33,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Berger | 1888'
STAN ZACHOWANIA: obraz do konserwacji
obraz pochodzi ze spuścizny po artyście
olej/płótno, 67 x 48 cm
Portret syna w stroju komunijnym
olej/płótno, 62,5 x 49 cm
na odwrociu, olejem na płótnie data śmierci syna - '17 list 1895'
olej/płótno, 54 x 43 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Berger | 1904'
olej/płótno, 54 x 42,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Jan Berger | 1914'
olej, płótno, 61 x 48 cm;
sygn. l. g.: Jan Berger / 1894
Olej, sklejka; 63,5 x 48 cm
Sygnowany l.d.: Jan Berger
olej na płótnie, 65,5 x 50,5 cm,
sygnowany p.d. "Jan Berger / 1926"
olej, płótno;
63,5 x 48 cm;
Olej, płótno, 55,7 x 72 cm
Sygnowany niebieskim olejem l.d.: Jan Berger | Taszkent: Bazar Mączny.
Na krośnie cztery te same pieczęcie: "ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW" oraz numery: 72, 56