DZIELIŃSKI Jan Kazimierz (1894-1955)
olej, płotno, 101 x 70,5 cm, sygn. i dat. p.d.: K. Dzieliński 1935 , na odwrocie naklejka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie z 1936 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwaforta, papier, 26,5 x 20 cm w św. passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: K. Dzieliński
opis. ołówkiem l. d.: Braterstwo ognia.
Martwa natura z porcelanowym słonikiem, 1929
olej, płótno; 63,5 x 96 cm;
sygn. i dat. p. d.: K.Dzieliński / 29;
na odwrocie, na krośnie stempel krakowskiego składu dla malarzy ISKRA & KARMAŃSKI.
olej, tektura; 99 x70 cm;
sygn. i dat. p. d.: K. Dzieliński 1942.
olej, tektura; 99 x70 cm;
olej, tektura, 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. Dzieliński3
olej na płótnie, 72 x 53 cm,
sygnowany p.d. "J. Dzieliński"
olej/tektura , 31 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'K. Dzieliński'
mezzotinta/papier, 24 x 19,5 cm (zadruk) 25,7 x 21,1 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'K.Dzieliński 933', opisany l.d.: 'Mezzotinta "Starość"
olej, płótno; 58 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński 1943
Akwaforta, sucha igła; wym.: 247 x 187 mm; nie
sygn., na odwrocie opis kolekcjonerski; praca po konserwacji.
Kwasoryt; wym.: 247 x 287 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Dzieliński 1931. Reprodukcja obrazu z Górnego Śląska.
Kościół św. Wojciecha w Krakowie, lata 30.
Akwaforta, akwatinta, wym.: 33 x 25 cm;
sygn. oł. p.d. (sygn. zatarta), l.d. tytuł.
("Teka autolitografii artystów legionistów, wydana w dwudziestolecie zbrojnego czynu legionistów. 1914-1934", Kraków, 1934)
sygn. p.d.
litografia
30.5x22.7 cm
olej, płótno, 97,5 x 68,5 cm,
sygn. p.d.: K. Dzieliński 1942
Drzeworyt; wym. komp.: 198 x 150 mm; sygn. oł. p.d.: K.Dzieliński 931.
olej na płótnie, 65 x 47,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "K. Dzieliński 1932"
olej, płótno, 66 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: K. Dzieliński. 937