1 zł
2 600 000 zł

FINKELSTEIN Sacha (Samuel) (1890 - 1942)

Wiejska dziewczyna z dzbanem, 1935

olej, sklejka; 62,5 x 49 cm;
sygn. i dat. l. g.: Sam. Finkelstein / 1935.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż górski

sygn. p.d.
akwarela, tektura
28x35.5 cm

Kazimierz nad Wisłą (1931)

sygn. dat. l.d.
olej, tektura
45x52 cm

Mężczyzna z dzieckiem

akwarela/papier, 23.50 x 19.00 (w świetle passe - partout), oprawiony, sygnowany p.d: 'Samuel Finkelstein' opisany na odwrociu: 'FINKELSTEIN SAMUEL (1890-1942) Lit. S.A.P tom. II'

- Galeria OLIMPUS, Łódź, 1997

Gdańsk, 1930 r.

olej, płyta, 21 × 27 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Samuel Finkelstein/1930

Pejzaż górski [Pejzaż leśny], ok. 1925

akwarela, papier, 31 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu po środku: Sam. Finkelstein
Na odwrocie stempel: Prezydium Rady Narodowej w Łodzi, Wydział Kultury Konserwator Zabytków, Łódź, ul. Piotrowska nr 104, tel. 280-40, wew. 226

Domy, 1931

olej, płótno; 35,5 x 35,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sam. Finkelstein 1931;
na odwrocie prostokątne stemple firmy ISKRA & KARMAŃSKI KRAKÓW

Pejzaż leśny

sygn. l.d.
akwarela, papier
31x46 cm

KWIATY

Olej, płótno, 39,5 x 28,5 cm,
sygn i dat. p.d.: Sam.Finkelstein 1931

Portret mężczyzny w kapeluszu, 1930 r.

olej/tektura, 35 x 31 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `Sam. Finkelstein | 1930`
na odwrciu pieczęć z pozwoleniem na wywóz obrazu zagranicę `Prezydium Rady Narodowej w Łodzi | Wydział Kultury`

IRYSY w WAZONIE, 1935

olej na tekturze, 63,5 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.g. "Sam Finkelstein 1935"

Dom, 1931

olej, płótno; 35,5 x 35,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Sam. Finkelstein 1931

Gdańsk (1930)

sygn. dat. l.d.
olej, sklejka
23.5x29

Małe miasteczko, ok. 1930

olej, płótno, 52 x 61 cm;
sygn. l. d.: Sam. Finkelstein

akwarela, papier,
31 x 46 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż leśny

sygn. l.d.
akwarela, papier
31x46

Martwa natura z rybą (1931)

sygnowany, datowany p.g.
olej, tektura
48.5x69

Odpoczynek w górach

sygnowany l.d.
olej, płótno
59x69

DZIEWCZYNA

olej na płótnie dublowanym,
56,5 x 46,5 cm,
sygn. l.d. "SamFinkelstein"
Wystawiany na 39. aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM 20. czerwca 1993 r. - w katalogu poz. 12 (tamże reprodukcja).

Martwa natura ze szczupakiem

akwarela, papier, wym.: 45 x 58,5 cm
sygn. p.d.: Sam. Finkelstein

liczba obiektów: 22