CALLOT Jacques (1583 Nancy - 1635 Nancy)
Cygański festyn z okazji narodzin, 1621
Akwaforta, miedzioryt; wym. 125 x 240 mm; sygn. l.d.: Callot fe; l.g. opis: Au bout du comte... d’Aegipte a ce festin.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Męczeństwo św. Sebastiana, ok. 1633
miedzioryt, papier naklejony na tekturę, 16,3 x 33,2 (odcisk płyty),
17,5 x 34,4 (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Callot Jn et fec. (na płycie);
Akwaforta, papier; 87 x 217 mm
Sygnowany z płyty l.d.: J.Callot
KOMPLET SZTUĆCÓW W KANTYNIE, Polska, Warszawa, Jan Łątkowski, po 1945
obie panoramy podzielone na 6 sekcji; na obu sygnatura z prawej u dołu: "Jac. Callot fec.";
akwaforta, papier; 117 x 136 cm; w ramach, za szkłem, 146,5 x 165 cm.
Francja, ok. 1630-1631.
Paris, 1636, I. Henriet, s. nlb. 206. Opr. pergaminowa z epoki. Egzemplarz nie kompletny, zawiera 404 akwaforty oraz kartę tytułową. Na trzech planszach wycięte trzy grafiki.
Karty o wym.: 282 x 184 mm ;
pojedyncze wizerunki o wym. ok. : 65 x 50 mm.
9 akwafort z cyklu "Fantazji": 8 trójpostaciowych (oprawionych po dwa) i k. tytułowa, wszystkie 6,2 x 8,4 cm, sygnowane "Cum Privile (dwukrotnie: Privilege) Reg. Israel excudit". Na k. tytułowej drukowana dedykcja dla Jeana Louisa de Bauffremont, hrabiego de Randan.
Israel - właściwie - IsraĎl HENRIET (1590-1661), malarz i akwaforcista, znany bardziej jako współpracownik i wydawca CALLOTA.
9 akwafort o wym. śr.: 72 x 93 mm, sygn. frontispis: Balli di Sfessania; di Jacomo Callot;Jac. Callot In. fe; Israel Silvestre ex.; cum privil. Regis. Odbitki późniejsze, po 1750, naklejone na karton. Załączona ekspertyza dr Jolanty Talbierskiej. Lit. J. Lieure, Jacques Callot. Catalog de l`oeuvre grave, t.1-3, Paris 1924, poz, 379, 392, 393, 395, 396, 397, 398, 399, 400.
Syn marnotrawny opuszcza dom rodzinny
akwaforta wykonana suchą igłą choppe;
płyta 61 x 83 mm;
9 akwafort wykonanych igłą echoppe, papier żeberkowy francuski z Owernii; około 1750;
stan V (ekspertyza)
a. frontispis, płyta 72 x 93 mm, Balli di Sfessania / di Jacomo Callot / Jac Callot In.fe Israel Silvestre ex. ; cum priuil. Regis;
cena: 400
b. rycina Cap. Esgangarato, Cap. Cocodrillo; płyta 72 x 92 mm;
cena: 300
c. rycina Cap. Mala Gamba; Cap. Bellavita; płyta 73 x 96 mm;
cena: 300
d. rycina Francischina; Gian Farina; płyta 72 x 93 mm;
cena: 300
e. rycina Bello Sguardo; Couiello; płyta 71 x 92 mm;
cena: 300
f. rycina Razullo; Cucurucu; płyta 72 x 92 mm;
cena: 300
g. rycina Pasquariello Truonno; Meo Squaquara; płyta 71 x 93 mm;
cena: 300
cena sprzedaży: 300zł
h. rycina Sig.ra Lucia; Trastullo; płyta 75 x 96 mm;
cena: 300
i. rycina Cap. Cardoni; Maramao; płyta 71 x 91 mm;
cena: 300
akwaforta wykonana igłą echoppe, papier żeberkowy francuski; płyta 47 x 94 mm;
stan IV lub V (ekspertyza), odbitka z wydawnictw Jacques`a Fagnaniego (czynny ok.1670 - po 1699, zakupił ryciny Callota w 1691) lub z 1 połowy XVIII wieku