CEGLIŃSKI Julian (1827-1910)
Widok ulicy Piotrkowskiej (1896)
sygn. dat. l.d.
akwarela, papier/tektura
20.4x13.7 cm (w świetle passe-partout)
cena wywoławcza: Wykup abonament
CEGLIŃSKI Julian (1827-1910)
KATEDRA WE WŁOCŁAWKU wg Gersona, ok. 1860
Litografia, papier; 325 x 232 mm (arkusz)
Sygnowany z płyty: Gerson rysował w Litografi Banku Pols. Cegliński lito.
CEGLIŃSKI Julian (1827-1910)
Warszawa. Dwór gościnny Za Żelazną Bramą, 1859
Litografia barwna; wym.: 100 x 187 mm; nie sygn.; p.d. sygn. warszawskiej litografierni A. Pecq & Co; pod komp. tytuł w jęz. polskim i francuskim; widok z "Album widoków i okolic Warszawy rysowane i litografowane z natury przez J. Ceglińskiego i A. Matuszkiewicza", wydanego w 1859. Grafika wklejona w pp. Lit.: I. Tessaro-Kosimowa, "Warszawa w starych albumach", Warszawa 1978.
CEGLIŃSKI Julian (1827-1910)
akwarela, papier; 19 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Cegliński / 1905 r.
CEGLIŃSKI Julian (1827-1910)
akwarela, 16,5 x 23,2 cm (w świetle passe-partout), sygnowana p.d. "J.Ceglinski 1847 r."