KAESBACH Rudolf (1873 München-Gladbach - 1955)
brąz patynowany, granit polerowany;
wys. 73,5 cm, szer. 22,5 cm, głęb. 16 cm; podstawa 16 x 16 cm.
Niemcy, Berlin, Giesserei BRÄUNLICH & LAGLOTZ (odlewnia czynna 1900-1920), 2 dekada XX w.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Niemcy, Giesserei BRÄUNLICH & LAGLOTZ (odlewnia czynna 1900-1920), Berlin, 2 dekada XX w.
Wizytownik - paterka secesyjna
brąz, odlew patynowany; wys. 7 cm, szer. 25,4 cm, głęb. 20 cm.
Niemcy, pocz. XX w.
brąz patynowany, czarna kamienna podstawa; wym. rzeźby: 26 x 24 x 11 cm;
sygn. na krawędzi: R. KAESBACH.
postać mężczyzny próbującego opanować stającego dęba rumaka;
Rzeźba inspirowana dziełem Guillaume’a Coustou st. (1677-1746) - słynnymi Końmi z Marly (Marly-le-Roi).
Brąz odlewany, cyzelowany, patynowany, cokół z czerwonego marmuru; wys. całk. 53 cm; podstawa 4,5 x 18 x 18 cm
Sygnatura ryta: R. Kaesbach
brąz, jasnobrązowa patyna, podstawa beżowy marmur, wys. 43 cm, sygn. R. Kaesbach, sygn. odlewni: Akt. Ges. Gladenbeck u. Sohn D 1285.
biały marmur; kwadratowa plinta i cylindryczny cokół z żółtego marmuru; wys. 46 cm, podstawa 10,8 x 10,8 cm.
Niemcy, Berlin, 2 ćw. XX w.
brąz patynowany, marmur,
wysokość: 28 cm
sygnowany: R. KAESBACH
Alabaster, mosiądz;
wys. 22,5 cm
Sygnowany: Kaesbach
brąz patynowany,
wysokość: 46 cm
sygnowany: R. KAESBACH
Alabaster, mosiądz;
wys. 22,5 cm
Sygnowany: Kaesbach
Alabaster, mosiądz; wys. 22,5 cm
Sygnowany: Kaesbach
brąz patynowany, podstawa: kamień
wysokość: 25 cm
sygnowany: R.Kaesbach oraz znak odlewni Ernst Krass z Berlina
Rosenthal
Porcelana biskwitowa; wys. 29,5 cm
Sygnatura wyciskana na cokole: R. KAESBACH.; nadruk
na spodzie: Rosenthal pod koroną | GERMANY | KUNSTABTEILUNG | SELB; numer wyciskany: "1669" (1009?)
Porcelana biskwitowa, Rosenthal, wys. 36,8 cm
Sygnatura artysty wyciśnięta na cokole: R. KAESBACH