NIEWIADOMSKI Eligiusz (1869-1923)
olej, płótno dublowane, 82 x 60 cm;
sygn. l. d.: Niewiadomski / Warszawa 1895;
na odwrocie stempel z nr 160 oraz napisem PRAGA... / ... / Chrystus"
cena wywoławcza: Wykup abonament
Malarstwo polskie XIX i XX wieku
Warszawa 1926. Wyd. M.Arcta. 8, s. 332, [14], tabl. 16. opr. oryg. pl. Niewielkie otarcia okl., wyklejki podklejone w grzbiecie. Podpis wlasn. Liczne ilustr. w tekscie i na tabl.
"NA KORSYKAŃSKIM BRZEGU", 1914
olej na tekturze, 16,5 x 34 cm sygnowany l.d.: "EN 14"
olej na sklejce, 49 x 38 cm (owal)
sygnowany u dołu: "Niewiadomski 1906"
na odwrocie ręką artysty (?): "Niewiadomski Eligiusz/ (...) 8 VII 1906 r."