JABŁOŃSKI Mieszko (Mieczysław) (1892 - 1965)
olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na Tatry z Białki Tatrzańskiej
akwarela, papier; 51 x 73 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński;
na odwrocie opisany napis: Tatry z Białki.
Martwa natura z owocami i cukiernicą
olej, tektura; 45,5 x 50cm;
sygn. l. d.: Jabłoński.
olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie z 1926 r., z tytułem "Pejzaż" (Ojcowska - Dolina)
oraz nr: N 11; N 44; 43 i napis: MJabłoński / Kraków / Lubomirskich / 43 / niżej: Ojcowska Dolina [zapewne Dolina Bolechowicka].
olej, tektura; 40 x 30 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński (inicjał wiązany).
olej, tektura; 40 x 30 cm;
olej, tektura; 49,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: MJabłoński;
na odwrocie nalepka wystawowa z ZPAP w Krakowie z 1926 r., z tytułem "Pejzaż" (Ojcowska - Dolina) oraz nr: N 11; N 44; 43 i napis: MJabłoński / Kraków / Lubomirskich / 43 / niżej: Ojcowska Dolina [zapewne Dolina Bolechowicka].
olej, tektura, 53,5 × 42,5 cm,
sygn. p.d.: MMJabłoński
Scena orientalna (Maroko w słońcu)
olej/tektura, 34 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'M. Jabłoński'
opisany na odwrociu: 'Maroko | w słońcu'
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
Na odwrocie nalepka z Naczelnej Dyrekcji Muzeów i Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1947 roku, z informacjami o pracy.
olej/płótno, 50 x 70 cm
sygn. l.d.: MJabłoński
na odwrociu szkic pejzażu z rzeką
Literatura: Katalog 45 aukcji DA Rempex, 21.10.1998 r., s.56, poz.256.
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
drzeworyt/papier, 30,5 x 16 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: `M. Jabłoński`, opisany l.d.: `Św. Franciszek z Asyżu`
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński
olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński
olej, sklejka; 49 x 49 cm;
sygn. l. d.: Jabłoński