CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
Olej, płótno, 49 x 38 cm,
sygn. l.d.: Erwin Czerwenka Kraków.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
akwarela, papier; 34 x 27 cm;
sygn, dat. i opisany p. d.: Wielce Czcigodnemu / Księdzu Proboszczowi J. Stabrawie / w dowód wdzięczności / Mszana Dolna 1921 Erwin Czerwenka.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
Olej, sklejka, 55 x 71 cm,
sygn. p.d.: Erwin Czerwenka
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej, płótno, 61 × 75 cm
sygn. i dat p. d.: Erwin Czerwenka/Rab 1929
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej, tektura, 35,5 x 43 cm,
sygn. p.d.: E. Czerwenka / Capri 1926
na odwrocie autorski opis ołówkiem: Erwin Czerwenka / Kraków ul. Ujejskiego 6 / Capri: "Skały" , olejny.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej, tektura, 17 x 23 cm,
sygn. l.d.: Erwin Czerwenka Neapol 09. Na odwrocie naklejka z wystawy w TPSP z 1909 r.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
Olej, sklejka; wym.: 66 x 60 cm; sygn. p.d.: Erwin Czerwenka / 1928; na odwrocie naklejka ZPAP w Krakowie (Pl. św. Ducha. Dom Artystów) z 1928 (wystawa wraz z Zofią Stryjeńską) i niżej opis autorski pracy. Lit.: PŻA 1915-1939, s. 183.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
Akwarela, karton; wym.: 27,3 x 38,2 cm; sygn. p.d.: Erwin Czerwenka / Czorsztyn 931.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej, sklejka,
65 x 59,5 cm,
sygn. p.d.: Erwin Czerwenka 1928. Na odwrocie naklejka ZPAP Kraków; odręczny napis autorski.
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej na sklejce,
45,5 x 37,5 cm,
sygnowany p.d. "Erwin Czerwenka", na odwrocie ołówkiem: "Erwin Czerwenka /Kraków 7/9 36"
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
akwarela na kartonie,
35,5 x 24,7 cm,
sygnowana u dołu ołówkiem "Czerwenka"; na odwrocie w akwareli PORTRET DZIEWCZYNKI z dedykacją autora i datą "Kraków 1924"
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
Dziewczynka z żonkilami (1931)
sygn. dat. p.d.
olej, płótno
65.5x49.5
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej na sklejce,
66 x 60 cm,
sygnowany p.d. "Erwin Czerwenka 1928"
na odwrocie kartka wystawowa Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie z datą przyjęcia 28.XI.1928
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej/sklejka, 40 x 45 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Erwin Czerwenka | Czorsztyn 932`
CZERWENKA Erwin (1887 - 1970)
olej, płótno (naklejone na tekturę), 31 x 31,5 cm
sygn. p.d.: Czerwonka (1)914
na odwrocie dwie naklejki: autorska, opisana atramentem, z adresem artysty oraz drukowana wypełniona atramentem z TPSP, Kraków 1916