ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935 r.
olej, płótno, 34,5 x 48 cm,
sygn. l. d.: aneri / 35, z cyklu: Na plaży II – Artysta i jego modelka
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 30 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
olej, tektura; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Aneri 1928.
olej, tektura; 47 x 30,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
olej, karton; 64 x 48, 5 cm;
sygn. p. d.: Aneri;
na odwrocie napis: Riviera 1928 (ołówkiem).
olej, tektura; 63 x 47, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1920;
na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich Reginy Aleksandrowicz.
olej/sklejka, 35,5 x 57,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka z tytułem i datowaniem pracy: 'Weiss | "Pejzaż z Lanckorony" | 1927 | ol. sklejka 35,5 x 57,5' oraz opis własnościowy
olej, tektura 39 x 50 cm,
sygn. l.g.: Aneri
Drzewa – widok serpentyn drogi do Szczawnicy, 1961
olej, tektura; 51,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri / 1961
Na odwrocie oprawy okrągły stempel: MUZEUM HISTORYCZNE / w W-wie oraz pisane ołówkiem oznaczenie: MHW 24544 (nr depozytu?).
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950
olej, tektura; 60,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura; 68 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: aneri;
olej, tektura, 36 × 53 cm
sygn. l. d.: aneri
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935 r.
olej, płótno, 49 × 65,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Aneri/1935
olej, tektura; 51,3 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: aneri / 1961
na odwrocie odręcznie pisany ołówkiem nr 4
olej, tektura; 45 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie: Owalna pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie
Widok na Kopiec Kościuszki (Nad Wisłą), 1917
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. l. d.: aneri
Pejzaż górski – Szczawnica, 1965
olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
47,3 x 33 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "aneri | 1973"
* Droit de suite