1 zł
2 600 000 zł
/19

WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Para projektów we wspólnej oprawie, 1987

technika mieszana, ołówek, papier, tektura; 29 x 29 cm i 29 x 30 cm;
sygn. i dat. wraz z opisem na jednym z projektów l. d.: Skala 1/10 / Winiarski '87.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Program, 1975

serigrafia, papier;
68,5 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: 90/100 RWiniarski 75

Chance in game 6x6, 1999 r.

akryl, ołówek/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski ‘99' oraz opisany l.d.: 'chance in game 6x6'
na odwrociu dedykacja: 'dla | Marty | od | Ryszarda Winiarskiego | na Mikołaja | 6.12.1999'

Order vertical game 4 x 4, 1981 r.

akryl/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81'
89,5 x 25 x 7 cm (wymiary oprawy)
nalepka z ręcznie pisaną literą 'C' na odwrociu oraz wskazówka montażowa

BEZ TYTUŁU (CZTERY KOMPOZYCJE), 2000

akryl, ołówek, płótno
61 x 50 cm
sygn. od lewej u dołu równolegle do dolnej krawędzi: namówiony przez śliczną Stenię obraz ten malował Winiarski 2000 (nietypowy!)

BEZ TYTUŁU, 1970

akryl, tempera, płyta pilśniowa
50 x 50 cm
sygn. na odwrocie u dołu: winiarski 1970, l.g. nr: 57

Area 17/9, 1971 r.

akryl/drewno, szkło, 101 x 101 cm
Sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ARE 17/9 | Winiarski 1971'
szkło (tafle lustrzane)

Game for two, 1987 r.

akryl/deska, 48,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '87', opisany l.d.: 'game for two'
na odwrociu stemple Muzeum Narodowego w Warszawie

Order eleventh vertical game 4 x 4, 1981 r.

akryl, ołówek/deska, 68 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Order | eleventh | vertical | game | 4 x 4 | winiarski | 81’ oraz wskazówka montażowa; na odwrociu naklejka: '11'

Game 9 x 9, 1979 r.

akryl, ołówek/płótno, 81 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'game 9 x 9 winiarski 1979'

Edward D., 1999 r.

akryl/płótno, 33,5 x 27,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski ‘99' oraz opisany l.d.: 'Edward D.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R.WINIARSKI | 99 | Edward D.'

Chance in game for one, 1987

akryl, ołówek / płyta
81,7 × 81,7 cm
sygnowany i datowany p.d.: winiarski '87
opisany l.d.: chance in game for one
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: przypadek w grze | dla jednego – winiarski '87

Chance in game for two , 1987

akryl, ołówek / płyta
81,7 × 81,7cm
sygnowany i datowany p.d.: winiarski'87
opisany l.d.: chance in game for two
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: przypadek
w grze|dla dwóch|winiarski'87

Obiekt przestrzenny, 1971

akryl, drewno, ołówek; wys. całkowita: 55 cm; wymiar podstawy: 15 x 15 cm;
sygn. i dat. na dolnej części: Winiarski 1971

Penetration of real space, 1974

relief, akryl, drewno, 52 x 52 x 10 cm
sygn. i opisany na odwrocie: SERIES IV SET C | WINIARSKI 1974; na odwrocie nalepka z opisem pracy, etykieta zawierająca program obrazu oraz prostokątna pieczątka z numerem 1594/75

Symetrical mutable lot-dice, 1975

akryl, płótno, 49 x 49 cm
sygn. na odwrocie: SET A 1 - SYMETRICAL MUTABLE LOT - DICE ACRYL, 49 x 49 CM Winiarski 75

Kompozycja, 1979 r.

serigrafia/papier, 42 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Winiarski 79' oraz opisany ołówkiem l.d.: '12/60'

Praca z cyklu Obroty, 1985 r.

serigrafia/papier, 67 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'winiarski '85'
30 x 30 cm (zadruk)

praca z cyklu Obroty, 1985 r.

30 x 30 cm (zadruk)

Praca z cyklu Obroty, 1985 r.

30 x 30 cm (zadruk)

/19
liczba obiektów: 369