SADOWSKI Andrzej Adam (1946 - 2016)
akryl, płótno
73,5 x 50 cm
sygn. l.d.: A.A. SADOWSKI | 1984
sygn. na odwr. na płótnie l.g.: 242. | ANDRZEJ A. SADOWSKI | [adres] | „PIRAN – PORT II“ | AKRYL, WYM: 73 x 50 cm, 1984
cena wywoławcza: Wykup abonament
gwasz / papier
28 × 41,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.:
562. | ANDRZEJ J. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. BOYA ŻELEŃSKIEGO 5 M 42A | WIDOK Z ZAMKU CHILLON NA JEZIORO GENEWSKIE I ALPY BERNEŃSKIE." | GWASZ / PAPIER, WYM. 28×41,7 cm, 1998.
olej / płótno
38,5 × 55 cm
48,5 × 66 cm (w oprawie)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: „ALFA-SUD” | 120 | A. SADOWSKI| 1977
na odwrociu nalepka papierowa z danymi pracy
ołówek / papier
23,2 × 34,4 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: „Wnętrze I” | rys. ołówkiem | A. Sadowski 1977; na odwrociu opisany: ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | „WNĘTRZE I” | OŁÓWEK/PAPIER, WYM: 23,2 × 34,4 cm, 1977
gwasz, papier
45,5x29,5 cm
sygnowany l.d. "A.A. Sadowski | 2012", na odwrocie autorskie napisy z danymi pracy
tusz, papier
37x28 cm
na odwrocie nalepka z autorskimi napisami (m.in. informacja o udziale pracy w konkursie plastycznym im. F. Bartoszka i Z. Bobowskiego)
Robert de Niro w filmie Taksówkarz, 1977
akryl, płótno
84x102,5 cm
sygnowany p.d. "A. A. SADOWSKI | 1977", na odwrocie (dwukrotnie): "127. | A. A. SADOWSKI, ŁÓDŹ | ROBERT DE NIRO W FILMIE TAKSÓWKARZ | AKRYL, WYM: 81x100 cm, 1977"; nalepki z danymi pracy w języku polskim i niemieckim
Mielno - Łodzie rybackie, 1981
akryl, płótno; 60 x 73,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. A. SADOWSKI / 1981;
na odwrocie opisany: 186. / ANDRZEJ A. SADOWSKI / ŁÓDŹ (...) / „MIELNO - ŁODZIE RYBACKIE” / AKRYL, WYM 60 X 73 cm, 1981.
Berlin Zachodni - Camel Filter - Knesebeck Strasse, 1985
akryl, płótno; 65x92 cm
sygnowany na odwrocie: "267. | ANDRZEJ A. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. JULIANOWSKA 5/7 m 370 A | »BERLIN ZACHODNI - CAMEL FILTER - KNESEBECK STRASSE« | AKRYL, WYM: 65x92 cm, 1985."
Wenecja - widok na wieżę kościoła
akryl, płótno; 50 x 73 cm;
sygn. i dat. w obrębie kompozycji p. d.: A.A. SADOWSKI 1993
Na odwrocie napisy autorskie: 460./ ANDRZEJ A. SADOWSKI/ ŁóDŹ, UL. BOYA ŻELENSKIEGO 5 m 42 A./ "WENECJA - KANAŁ Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ KOŚCIOŁA SAN MAURIZIO" / AKRYL. WYM. 50 x 73 cm, 1993
Wenecja - Canale Grande III - widok na Ca'Rezzonico, 1984 r.
akryl/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.A. SADOWSKI | 1984', opisany na odwrociu: '241.| ANDRZEJ A. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. JULIANOWSKA 5/7 M 370 | "WENECJA - CANALE GRANDE III - | WIDOK NA CA'REZZONICO" | AKRYL, WYM. 73 x 100 1984|'
Wenecja - widok na wieżę kościoła San Maurizio, 1993
akryl, płótno; 50 x 73 cm;
Wenecja - Canale Grande III - widok na Ca`Rezzonico,1984 r.
płótno, akryl, 73 × 100 cm
na odwrocie napis: 24 I./ANDRZEJ A. SADOWSKI/[adres artysty]/"WENECJA - CANALE GRANDE III/
WIDOK NA CA`REZZONICO"/AKRYL,WYM: 73 × 100 cm, 1984
Opisany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, (oprac.)Anna Kroplewska-Gajewska, katalog wystawy Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013, Toruń 2013, s. 115
Rzym - teatro di Marcello, 1984 r.
akwarela/papier, 47 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `A. A. SADOWSKI | 1984`
opisany na odwrociu: `ANDRZEJ A. SADOWSKI | ŁÓDŹ UL. JULIANOWSKA 5/7 m. 370 A | "RZYM - TEATRO DI MARCELLO" | AKWARELA, 1984`
Rzym - Teatro di Marcello, 1984
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
47 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. A. Sadowski / 1984;
na odwrocie napis ołówkiem: Andrzej A. Sadowski/ Łodź ul. JULIANOWSKA 5/7 m 370 A/ "RZYM - TEATRO DI MARCELLO"/AKWARELA, 1984
sygn.dat.p.d.
olej, płótno
73x100
Algarve-Faro - Sobotnie południe - Bar Caravel, 2002
akryl, płótno, 54 x 81cm;
sygn. i dat. z prawej: A.A. SADOWSKI / 2002
oraz na odwrocie napisy: 626. / ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ. /"ALGARVE-FARO-SOBOTNIE POŁUDNIE-BAR CARAVEL."/AKRYL. WYM: 54 x 81 cm, 2002