VAUGONDY Gilles Robert de (1688 - 1766)
Mapa Polski, dat. 1750 r., miedzioryt kolorowany liniowo, wym. mapy 14,5 x 16 cm; przycięty górny margines
cena wywoławcza: Wykup abonament
z napisem w kartuszu z lewej strony u góry: "EUROPE / divisee en ses
Empires, / Royaumes & Republiques, / Par le S. ROBERT DE VAUGONDY
Geog.` / ord.` Du Roi, du Seu Roi de Pologne / Duc de Lorraine et de Bar, et
de / l`Academie royale des Science / et belles lettres de Nancy / 1778";
miedzioryt kolorowany, papier; 50 x 67 cm (w świetle oprawy); Francja, 1778
Mapa Ameryki (Indii Zachodnich)
miedzioryt kolorowany, papier;
50,5 x 65,5 cm (w świetle oprawy);
z napisem w kartuszu z prawej
strony u dołu: "AMERIQUE / ou /
INDES OCCIDENTALES / Par le Sr
ROBERT DE VAUGONDY Geog.
Ord. Du Roi / du seu Roi de
Pologne Duc de Lorraine et de Bar
/ et de l`Academie royale des
Sciences / et belles lettres de
Nanci / 1778";
Paryż, "Atlas Universel", 1757.
Mapa Prus, zamieszczona w dziele "Atlas universel", Paryż, 1751 r., miedzioryt kolorowany, papier dublowany, wym. 50 x 63,5 cm (odcisk płyty); w oprawie
miedzioryt na pap. żeberkowanym; wymiary w świetle passe-partout 47 x 73,8 cm; rama, szkło.
Paryż, 1778, 1 wyd. F. C. Delamarche 1774.
z napisem w kartuszu z lewej strony u góry: "EUROPE / divisee en ses Empires, / Royaumes & Republiques, / Par le S. ROBERT DE VAUGONDY Geog.` / ord.` Du Roi, du Seu Roi de Pologne / Duc de Lorraine et de Bar, et de / l`Academie royale des Science / et belles lettres de Nancy / 1778";
miedzioryt kolorowany, papier; oprawa - rama, szkło; wymiar w świetle passe-partout 50 x 66,5 cm.
Francja, 1778.
miedzioryt kolorowany, papier żeberkowany,
wymiary 51 x 62,5 cm (w świetle oprawy).
Paryż, 1751.
Mapa Świata - planigloby (Orbi vetus...), 1752
miedzioryt, 49,5 x 73,5 cm
wydawca Antoine Boudet w Paryżu.
Mapa po konserwacji
MAPA ŚWIATA - PLANIGLOBY(Orbis vetus...), 1752
miedzioryt, kolorowane kontury,
49,5 x 73,5 cm
Wydawca Antoine BOUDET w Paryżu. Mapa po konserwacji.