MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)
technika własna, gwasz / papier
50×40 cm (w oprawie)
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, kolaż / papier
22 × 16 cm (w świetle oprawy)
32,5 × 26,5 cm (w oprawie)
sygnowany śr.d.: E. Markowski [nieczytelne]
olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany p.g: ‘E. Markowski’
tempera, papier; 42 x 29,2 cm;
sygn. p. d.: E Markowski.
tempera/papier, 29 x 40 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'
technika mieszana na folii, 150 × 112 cm
sygn. p. d.: E. Markowski | 5+G
gwasz, olej, papier; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Mark;
na odwrocie napis: Szkic "2" Eug. MARKOWSKI;
na passe-partout doklejona nalepka z Domu Aukcyjnego Edwarda Śmigielskiego.
tusz pędzel, papier gazetowy zadrukowany („Polityka“ nr 48 z 1 XII 1990)
81 x 56,5 cm
sygn. dłg. l.d. pionowo: Eug. Markowski.
olej / płótno
61 × 46,5 cm
sygnowany p.g.: E. Markowski; na odwrociu na blejtramie opisany: 61 × 46 | ol. | „DIAVOLETTO”
Portret Jowity, lata 70. XX w.
olej / płótno
81,5 × 65,7 cm
sygnowany p.d.: m; na odwrociu, na blejtramie cztery papierowe nalepki eksportowe z błędnym tytułem „portret Elżbiety”
olej/płótno, 80 x 90 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
datowany i opisany na krośnie: '"KONIE - C.R.CH.3" 1981'
technika własna/papier, 48 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'E.Markowski'
technika własna/papier, 46,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'E. Markowski' oraz ołówkiem wzdłuż prawej krawędzi: 'E. Markowski' i opisany p.d.: 'Warszawa'
gwasz, papier; 43 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Markowski (ołówkiem pod passe-partout);
Bibl.: Anna Kroplewska-Gajewska [oprac.], Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, Toruń 2012, Katalog
wystawy, Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia-1 września 2013.
olej, akryl, płótno; 102x77 cm, sygnowany p.g: "E. Markowski | wrzesień | 1978 | WARSZAWA"
*droit de suite
GRUPA Z TRĘBACZEM, lata 90. XX w.
olej, gwasz, papier
45 x 55, 5 cm (w św. passe-partout)
sygn. tuszem p.d.: E. Markowski
olej/papier, 25,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: '[nieczytelnie], maj 1978 Markowski'
rysunek tuszem na papierze, 29,5 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny
olej, papier, 35 x 24,5 cm,
sygn. olówkiem p.g.: E. Markowski