KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
akwarela, gwasz, technika mieszana, papier;
39 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Kobzdej 10.V/1966;
w l. d. dedykacja (ołówkiem): Profesorowi Gustawowi Seitz z serdeczną przyjaźnią.
cena wywoławcza: Wykup abonament
KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, ok. 1960
olej, płótno
114 x 86,5 cm
olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Kobzdej 63, opisany na odwrocie: Aleksander Kobzdej 1963 "Biały teatr" 100 x 81
olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
Na ulicy - z cyklu Rysunki z Wietnamu, 1954 r.
tusz/papier, 9 x 7 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d. 'KA 54'
na odwrociu opisany długopisem 'ilustr. Aleksander Kobzdej'; cenzorska pieczątka z zezwoleniem do drukowania Wojewódzkiego Urzędu Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk, z podpisem i datą zatwierdzenia '25 V 54'
Dom w bambusowym lesie - z cyklu Rysunki z Wietnamu, 1954 r.
tusz/papier, 8,3 x 7,2 cm (arkusz)
sygnowany p.d. "AKobzdej"
na odwrociu cenzorska pieczątka z zezwoleniem na drukowanie Wojewódzkiego Urzędu Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk
olej, płótno, 71 × 61 cm
sygn. p. d.: Kobzdej 1959/60
opisany na odwrocie: ALEKSANDER KOBZDEJ “WEJŚCIE” 1959/60
Szczelina - czerwień w szarościach - forma przestrzenna, 1971
technika własna, relief, olej, płyta; 45 x 36 cm;
olej, płótno, 51,5 x 59,5 cm
sygn. p.d.: Kobzdej 57
olej, płótno, 73 x 60 cm
sygn na odwrocie: Aleksander Kobzdej 1959
olej, płótno; 65x54 cm, sygnowany p.d. "Kobzdej | 1941"
*droit de suite
olej/papier, 50 x 35 cm
na odwrocie opisany oł. IS - 9G
olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Aleksander Kobzdej | “e’largi” 1959'
sygnowany na blejtramie: '"E’LARGI"' oraz numery inwentarzowe
tusz/papier, 52 x 39,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i dedykowany tuszem l.d.: 'Pani | Grażynie | Kobzdej | 56'
akwarela, papier, 19 x 19 cm,
sygn. p.d.: Kobzdej
akwarela, papier, 20 x 23,5 cm,
sygn. p.d.: Kobzdej
olej, płótno, wym. 81 x 65 cm
na odwrocie napisy autorskie: Aleksander Kobzdej / 1962 / MEXICO III / 81 x 65
akryl, siatka metalowa, masa z papieru i poliestru, 125 x 97 cm,
sygn. na odwrociu: Aleksander | Kobzdej 1971 | Hors cadre | N˚47 | 126 x 97
olej, płótno, 71 x 61 cm
sygn. p.d.: Kobzdej 1959/60