FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Akt/Martwa natura z żółtym dzbankiem
olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej, tektura; 40 x 31 cm;
poniżej opis: FEDKOWICZ - autoportret ok. 1920 ... (ołówkiem),
powyżej: 13 III (?) 84.
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej, płótno, 60 x 49,5 cm
sygn. p. g.: FEDKO/WICZ
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Martwa natura z bażantem i filiżanką
olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany p.g.: 'FEDKOWICZ'
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
MALARKA W PRACOWNI - PÓŁAKT, 1921-1923.
olej na tekturze naklejonej na sklejkę, 40 x 30 cm,
sygnowany dwukrotnie: p.d. "Fedkowicz" [sygnatura częściowo zatarta], p.g. "Fedkowicz" [sygnatura późniejsza].
Obraz prawdopodobnie namalowany podczas pobytu artysty w Paryżu w l. 1921-1923.
- prywatna kolekcja w Polsce
- prywatna kolekcja w USA.
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej, płótno, 60 x 49,5 cm,
sygn. p.g.: FEDKO/WICZ
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej na płótnie, 90 x 74 cm, sygnowany p.d. "FEDKOWICZ"; na odwrocie, na krośnie, autorskie: "Jerzy Fedkowicz AKT XI/1950".
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany p.g.: 'FEDKOWICZ'
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Martw natura z kwiatami i talerzem
olej, sklejka; 55,5 x 67cm
sygn.p.g.: FEDKOWICZ
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Tulipany różowe i czerwone w glinianym wazonie
olej, płótno, 54,5 x 45 cm
niesygn.
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Akt z kilimem i wazonem (na odwrocie Martwa natura), lata 30.
Obraz dwustronny;
olej, tektura;
wym.:50 x 38 cm;
sygn. l.g.: FEDKOWICZ (po stronie aktu).
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
akwarela, ołówek, papier, 34,5 × 43 cm w świetle passe-partout
Kolekcja dr Heleny Szlapak (praca sprezentowana przez artystę)
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
akwarela, ołówek, papier, 36 × 44 cm
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Martwa natura z margaretkami, jabłkami i dzbanem
olej/płótno, 58 x 58,5 cm
na odwrociu naklejka wystawowa: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1970 r.` z opisem obrazu
Towarzystwo Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie, Krakow 1970
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
olej/płótno, 73 x 54 cm
tytuł autorski p.d.: `Poronin`
na blejtramie opisany: `JERZY FEDKOWICZ` oraz stempel galerii Canaletto w Krakowie
LITERATURA: obraz opisany i reprodukowany w jednej z codziennych gazet krakowskich (?) nr 16, 23 stycznia 1995, artykuł p.t. "Z Parany do Poronina"
FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)
Akt siedzącej kobiety, lata 30-te XX w.
olej/płótno, 71 x 58 cm