1 zł
2 600 000 zł
/5

TRUSZKOWSKI Jerzy (Max Hexer) (ur.1961)

Bez tytułu, 2008

olej, płótno; 200 x 150 cm;
sygn. i dat. u dołu: Max Hexer 2008.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Fast Forward, 2008

akryl, płótno; 50 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / "FAST FORWARD" 2008.

Abstraction on a body, 1984

fotografia czarno-biała, brom, papier; 60 x 40 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI
/ "ABSTRACTION ON A BODY", 1984 / [ABSTRACTION IN A PHILOSOPHICAL / MEANING OF THE TERM: / TO ABSTRACT FROM ACCIDENTAL / QUALITIES FORIDEAS' MAKING] (ołówkiem), odbitka autorska, vintage print.

Abstrakcja na ciele, 1984

/ "ABSTRAKCJA NA CIELE", 1984 / [ABSTRAKCJA W FILOZOFICZNYM SENSIE: / ABSTRAHOWAĆ-POMIJAĆ NIEISTOTNE / AKCYDENSYTWORZYĆ IDEE] (ołówkiem), odbitka autorska, vintage print.

Praca przeciw absurdowi, 1983

fotografia czarno-biała, brom, papier; 40 x 60 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / "PRACA PRZECIW ABSURDOWI (Z ANNĄ)" / "WORK AGAINST ABSURDITY (WITH ANNA)" / 1983 / PAPIER FOTONBROM / PAPER (ołówkiem).

Farewell to Europe, 1987

fotografia barwna, papier fotograficzny; 100 x 70 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu: JERZY TRUSZKOWSKI „FAREWELL TO EUROPE:/ CHRISTOS: PENTALFA” 1987. Jan. 03 / LIFE TIME PRINT, ED. 1/10 IN THIS DIM. / THERE ARE EDITIONS IN OTHER DIMENSIONS AND CIBACHROMES OF 1987 IN DIFFERENT EDITIONS.

Pictosophy, 1985

akryl, płótno; 70 x 70 cm;
sygn., dat. i opisany u dołu: „Pictosophy” / Truszkowski 1985 May.

Bez tytułu, 2008

olej, płótno; 200 x 150 cm;

Angst vor Sorge, 1990

fotografia barwna Cibachrome, papier; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i opisana na odwrocie oprawy: JERZY TRUSZKOWSKI / ANGST VOR SORGE ... / 1990 / CIBACHROME / 80 X 80 CM 1/5

SNOW AND BLOOD 3

olej, płótno
100 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrocie na płótnie: "SNOW AND BLOOD 3." JERZY TRUSZKOWSKI

Snow and Blood 5, 1993

olej, płótno; 150 x 150 cm
sygnowany na odwrocie: "JERZY TRUSZKOWSKI | "SNOW AND | BLOOD 5." | 1993, OIL"

Cranium. Camera. Cranium. Camera

1994
odbitka barwna, 49,8 x 59,8 cm,
sygn. "Jerzy Truszkowski", dat. i opis na odwrocie
nakład: 1/10

W prezentowanej pracy Truszkowski odnosi się do własnych artystycznych i osobistych relacji z artystami - Januszem Rasińskim i Zofią Kulik. Widoczne czaszki należały do Rasińskiego, który wykorzystywał je w swojej twórczości. Także Truszkowski z nimi pracował, m.in. podczas performansu na plenerze w Olsztynie w 1988 r. Widoczny z lewej strony radziecki aparat, będący kopią hasselblada, należał do Rasińskiego, który tego rodzaju sprzęt kupował w Polsce, a następnie sprzedawał za granicą. Oryginalny hasselblad z prawej strony należał do Zofii Kulik.
Motywy wanitatywne są także elementem łączącym twórczość Rasińskiego, Kulik i Truszkowskiego.
Wystawy: BRh+, Mała Galeria ZPAF-CSW, Warszawa (1994); Repetitio et differentia, Galeria Arsenał, Białystok (1997); Reprezentacje represji, Galeria Prowincjonalna, Słubice (1997); RE-, Samara Art Museum, Samara, Rosja (1998).

Cranium. Camera. Cranium. Camera.

1994
c-print, 49.8 x 59.8 cm,
signed "Jerzy Truszkowski," dated and described on the reverse
edition: 1/10

In this work, Truszkowski alludes to his own artistic and personal relationships with other artists - Janusz Rasiński and Zofia Kulik. The skulls belonged to Rasiński, who used them in his art. Truszkowski also collaborated with Rasiński, for example during a plein air performance in Olsztyn in 1988. The Soviet camera seen on the left-hand side, which is a copy of a Hasselblad, was owned by Rasiński, who would buy such equipment in Poland, and then sell it abroad. The original Hasselblad to the right was owned by Zofia Kulik.
Vanitas is a common motif explored by the three artists - Rasiński, Kulik, and Truszkowski.
Exhibitions: BRh+, Mała Galeria ZPAF-CCA, Warsaw (1994); Repetitio et differentia, Arsenał Gallery, Białystok (1997); Representations of Repressions, Galeria Prowincjonalna, Słubice (1997); RE-, Samara Art Museum, Samara, Russia (1998).

Sarmatian Tamgas, l. 90-te XX w.

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn. i opis na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / SARMATIAN TAMGAS

Body Energies in Crosses Pattern, 2007

olej, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI / "BODY ENERGIES / IN CROSSES PATTERN" / 2007 / OIL ON CANVAS

Mistyczny porządek, 2004r.

olej/płótno, 40 x 40 cm
opisany na odwrociu: 'JERZY TRUSZKOWSKI | "MISTISCH ORDNUNG" | 2004 | OL AUF LEINWAND | J.T. | "MISTYCZNY PORZĄDEK" | 2004'

Histeria filozofii, czyli jak masturbuje się młotem, 1985/2015

fotografia barwna (z zeskanowanego diapozytu),
wydruk archiwalny, papier; 20 x 15 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: test 1 / ARCHIWALNY WYDRUK TESTOWY / WYKONANY W ROKU 2015 / PRZEZ ZOFIĘ KULIK / ZE SKANU Z DIAPOZYTU Z 1985 ROKU; JERZY TRUSZKOWSKI / "HISTERIA FILOZOFII / CZYLI JAK / MASTURBUJE SIĘ MŁOTEM / W NAWIĄZANIU DO: / FRIEDRICH NIETZSCHE, / "JAK FILOZOFUJE SIĘ MŁOTEM" / 1985 - 10 - 17 WARSZAWA / GALERIA STODOŁA; nakład: 1/6

Pożegnanie Europy, 1987

fotografia czarno-biała, papier; 21,5 x 26 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: Jerzy Truszkowski, "Pożegnanie Europy", 1987.01.02
oraz nalepka z maszynowym opisem: Jerzy Truszkowski, "Abschied von Europa", 1987

Work against absurdity, 1983

fotografia czarno-biała, brom, papier;
49,5 x 60 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: JERZY TRUSZKOWSKI, "WORK AGAINST ABSURDITY", 1983, / GELATIN-SILVER-BROM PRINT ON PAPER

Twin [11] [T] Errors, 2001

olej, płótno; 70 x 120 cm;
sygn., dat. i opis. p. d.: SERIES / 2001 oraz Max Hexer / Pictosopher

/5
liczba obiektów: 81