ADLER Jankiel (1895-1949)
MŁODA KOBIETA NA PLAŻY, początek lat 30. XX w.
technika mieszana (olej, piasek), płyta pilśniowa
70,6 x 46,6 cm
sygn. l.d.: adler
na odwrocie wzdłuż dolnej krawędzi autorski napis czarną farbą: Junge Frau am Strand
cena wywoławcza: Wykup abonament
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płótno, 64 x 57 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Adler 1941'
na odwrociu papierowe nalepki galeryjne
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier brązowy; 63, 5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, sklejka, 27 × 33 cm
sygn. p. d.: adler
ADLER Jankiel (1895-1949)
tusz czarny i sepia lawowane, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jankiel Adler C.A. (faksymile podpisu);
na odwrocie nalepki:
-) drukowana, z informacją o pracy z autorem, tytułem, techniką oraz ceną;
-) Galerie am Steinermen Haus z Frankfurtu.
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
Bathers [Kąpiący się], 1941 r.
olej, płótno
64 x 57 cm
sygn. i dat. l. d.: Adler / 1941
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier brązowy, 61 × 49 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
ADLER Jankiel (1895-1949)
akwarela, tusz, papier, 73,5 x 51,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jankiel Adler
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: 'Adler'
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, karton; 22,5 x 29 cm
sygnowany p. d.: "adler"; na odwrocie opisany: "No. 1 | CA 444 EX 17 | abstract figures Bird | 39"
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, papier naklejony na płótno, 31 x 25 cm
sygn. p.d.: Adler
na odwrocie naklejka Gimpel Fils Gallery (Londyn)
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
Londyn, Gimpel Fils Gallery
własność artysty
ADLER Jankiel (1895-1949)
sygn. p.d.: Adler
PROWENIENCJA:
Polska, kolekcja prywatna
Londyn, Gimpel Fils Gallery
własność artysty
ADLER Jankiel (1895-1949)
Kompozycja geometryczna zielona, około 1944 r.
olej, technika własna/sklejka, 25 x 30,5 cm
sygnowany p.d.: 'adler'
na odwrociu nalepki domu aukcyjnego Christie's i Stern Gallery
- Stern Gallery, Tel Awiw, Izrael
- kolekcja James Davids
- dom aukcyjny Christie's, Londyn, lipiec 2010
ADLER Jankiel (1895-1949)
Martwa natura na stole, około 1948 r.
olej/płyta, 90 x 70 cm
na odwrociu nalepka z napisem: 'JANKEL ADLER - NACHLASS', nalepka domu aukcyjnego Griesbach oraz nalepka firmy Natural Le Coultre, Genewa
- dom aukcyjny Griesbach, Berlin, czerwiec 2007
- kolekcja instytucjonalna, Polska
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier brązowy; 63,5 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Adler47.
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier; 63,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Adler;
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/sklejka, 26 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Adler'
POCHODZENIE
- kolekcja Nathana Kocha, Galeria David, Bielefeld
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier, 25 x 33 cm w świetle passe-partout
Pochodzenie: praca nabyta w latach 40. bezpośrednio od artysty. Wystawiana w The Leicester Galleries w Londynie, działającej w latach 1902 -1977.
ADLER Jankiel (1895-1949)
akwarela, tusz lawowany, pędzel, papier; 34,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepki: