FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
akwarela, papier
50,2 x 42,4 cm (w św. ramy: 48,5 x 41)
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański | Kraków – Wawel 1904.
Na odwr. – w części czytelny – napis tuszem: Krużganek pa[rteru] | ku głównemu we[jściu] | na schody.
Ponadto – niemożliwe do identyfikacji, kilka szczątkowo zachowanych – nalepek wystawowych, w tym nalepka TZSP w Królestwie Polskiem.
Na papierze zabezpieczającym obraz od tyłu w części zachowany odręczny napis: „Wawel“ | Krużganek [...] | głównego [...] na schody
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, karton
40 x 70,7 cm
sygn. p.g.: St. Fabijański
Kościół Św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie
akwarela, papier, 50 x 30 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański
Rycerz krzyżacki przed bramą zamkową, 1891
olej, płótno, 56 x 75 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański 1891.
Na odwrocie na krośnie napis ołówkiem: „U Bram Kirszporga (?)”.
Ślady dawnej konserwacji.
tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; 45,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany l. d.: St. Fabijański / Kraków 1920;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego, Kraków ul. Wiślna 9 z autorem i tytułem obrazu.
Przedsionek kościoła św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier, 34,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: St. Fabijański.
akwarela, pastel, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 68,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: St. Fabijański / 1925;
dedykacja okolicznościowa (wtórny) l. d.: Kochanej p. Myszce / w dniu jej ślubu śle te / Kwiaty, by radość / i szczęście przynosiły / MS(…)ołowska / 21 / II 25 (przed konserwacją).
akwarela, gwasz/tektura, 68 x 44 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Fabijański 1924'
olej, tektura; 30 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Fabijański;
na odwrocie nalepka z odręczną adnotacją: Stanisław Fabijański / (1865-1947) / Kraków - Na Kazimierzu.
akwarela, tektura, 69 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański.
Na odwrocie pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz Kraków ul. Basztowa 11.
Baszta Złodziejska na Wawelu, 1919
akwarela, tektura; 73 x 43 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1919.;
na odwrocie napis: Baszta Złodziejska / ... (? - dalej nieczytelnie).
Akwarela, papier, 49 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański.
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1933
Olej, tektura; 37 x 49 cm
Sygnowany l.d.: Stanisław Poraj Fabijański Kraków 1933.
olej/tektura, 33 x 25 cm
sygn. p.g.: "Stanisław Poraj Fabijański/autoportret/1941"
na odwrocie pieczęć owalna krakowskiego magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
pochodzenie: kolekcja prywatna
Kościół św. Barbary w Krakowie, 1918
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 46,5 x 26,6 cm;
sygn., dat. i opisana l. d.: St. Fabijański Kraków 1918,
p. d. opisany: 143.
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie
akwarela, gwasz/papier, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'St. Fabijański'
na odwrociu naklejka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego
sygn. dat. l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
46.5x26.6 cm