FILIPKIEWICZ Mieczysław (1891-1951)
olej, tektura; 49 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ;
na odwrocie nalepka wystawowa (częściowa uszkodzona) z TPSP w Krakowie z wypisanym autorem i tytułem obrazu oraz numerem 016.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHABRY W PORCELANOWEJ WAZIE, 1920
Olej, tektura 51,5 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Filipkiewicz/ 1920
olej, tektura; 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 69 cm
Sygnowany p.d.: Mieczysław Filipkiewicz
olej, dykta; 15,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
olej, tektura; 16,5 x 35 cm;
Olej, płótno dublowane, 98 x 67 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz.
olej/tektura, 44 x 36 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'M. Filipkiewicz'
Zima na Podhalu (Widok na Świnicę)
olej/sklejka, 20 x 34,5 cm
sygn. p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ
na odwrociu nalepka z wystawy w Muzeum Tatrzańskim
akwarela, gwasz, tektura, 16,5 x 31,5 cm
sygn. p. d.: Mieczysław FILIPKIEWICZ
tech. mieszana, tektura, 50 x 69 cm,
sygn. i dat. p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ / 1944
Żółte róże na tle fioletowej kotary, 1944 r.
olej/tektura, 33,2 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany l.d.: 'WPanu A.Twardowskiemu | Za dobre serce. | Mieczysław Filipkiewicz'
na odwrociu dedykacja : 'WPanu Alojzemu Twardwowskiemu | za urzyczenie pokoju p. Dzierzgowskim, | wysiedlonym po spaleniu Warszawy, | za Jego dobre serce ofiarowuje na | pamiątkę ten obrazek | Mieczysław Filipkiewicz| Kraków listopad 1944', poniżej notatka ołówkiem z zakładu ramiarskiego
olej, dykta; 15,5 x 34 cm;
akwarela, gwasz, papier; 33 x 48 cm ( w świetle oprawy);
olej/tektura, 55 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ'
olej, tektura; 23,5 x 50,2 cm;
sygn. l. d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ;
na odwrocie pieczęć: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ / KRAKÓW / UL. P. MICHAŁOWSKIEGO L. 17 m. 6.
Akwarela, papier, 32,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz.
olej/sklejka, 20 x 34,5 cm
na odwrociu nalepka z wystawy w Muzeum Tatrzańskim, w ramie drewnianej
obraz reprodukowany w: Witold Huculak, Tatrzańskie śniegi Filipkiewiczów, "Tatry" 2017, nr 59, s. 175.