1 zł
2 600 000 zł
/19

RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Blade słońce

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/908.
na odwrocie autorski napis: Blade słońce/ Bretagne/400 k/Lwów/Jan Rubczak/9 Campagne Premiere/Paris oraz naklejka TPSP we Lwowie z nr 61 i tytułem obrazu

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok na kościół Mariacki w Katowicach

akwarela, gwasz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Rubczak'

Miejska uliczka

akwaforta/papier, 14,4 x 18,4 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'

Stare domy w Rouen

akwaforta/papier, 24,5 x 19 cm (zadruk)

Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913

akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).

Targ na kwiaty - Krakowski rynek

olej, płótno; 88 x 63 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich ISKRA KARMAŃSKI z Krakowa oraz nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z datą 1934 oraz tytułem: Targ na kwiaty.

Blade słońce, 1908 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Rubczak Jan | 908.’
opisany na odwrociu: ‘Blade słońce | Bretagne | 400 k | Lwów | Jan Rubczak | 9 Campagne Premiere | Paris’ oraz papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie

Kraków. Brama Floriańska

autolitografia barwna, papier, 29 × 37 cm w świetle oprawy
sygn. na płycie p. d.: Rubczak

Widok na kościół Mariacki od wschodu, 1934 r.

autolitografia/papier, 30 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Rubczak 1934' oraz opisany l.d.: 'autolitografia'

Widok na Kurzą Stopkę i Kościół św. Idziego, ok. 1907 r.

akwaforta/papier, 30,5 x 17 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak', opisany l.d.: 'Przed restauracją'

Pejzaż zimowy

akwaforta/papier, 13,5 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'

Sad

akwaforta/papier, 19,5 x 19,5 cm (zadruk)

Bezlistne drzewa w sadzie

akwaforta, papier, 18 × 18,5 cm (odcisk płyty),
19,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu ołówkiem: Jan Rubczak

Uliczka

sucha igła, papier, 15 × 19,5 cm (odcisk płyty),
16 × 20 cm w świetle passe-partout

Gros-Horloge (zegar astronomiczny) z Rouen, circa 1912 r.

akwaforta/papier, 32,7 x 25 cm (arkusz)

Fontanna Carpeaux w Paryżu, przed 1913 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 50,5 x 41 cm (arkusz)
wym. zadruku: 24,5 x 22 cm

Widok na kościół Mariacki od wschodu , 1934 r.

Kraków - Widok na Wawel, circa 1913 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 31 x 39,5 cm (arkusz)

sygn. l.d. (opinia J.Oczko-Kozłowskiej)
olej, płótno
51x65 cm

Kraków. Mały Rynek

sygn. p.d.
akwaforta, akwatinta
27x20.8 cm

/19
liczba obiektów: 371