RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: Rubczak Jan/908.
na odwrocie autorski napis: Blade słońce/ Bretagne/400 k/Lwów/Jan Rubczak/9 Campagne Premiere/Paris oraz naklejka TPSP we Lwowie z nr 61 i tytułem obrazu
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na kościół Mariacki w Katowicach
akwarela, gwasz/papier, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Rubczak'
akwaforta/papier, 14,4 x 18,4 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta/papier, 24,5 x 19 cm (zadruk)
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913
akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
Targ na kwiaty - Krakowski rynek
olej, płótno; 88 x 63 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
na odwrocie pieczęć składu materiałów malarskich ISKRA KARMAŃSKI z Krakowa oraz nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z datą 1934 oraz tytułem: Targ na kwiaty.
olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Rubczak Jan | 908.’
opisany na odwrociu: ‘Blade słońce | Bretagne | 400 k | Lwów | Jan Rubczak | 9 Campagne Premiere | Paris’ oraz papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie
autolitografia barwna, papier, 29 × 37 cm w świetle oprawy
sygn. na płycie p. d.: Rubczak
Widok na kościół Mariacki od wschodu, 1934 r.
autolitografia/papier, 30 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Rubczak 1934' oraz opisany l.d.: 'autolitografia'
Widok na Kurzą Stopkę i Kościół św. Idziego, ok. 1907 r.
akwaforta/papier, 30,5 x 17 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak', opisany l.d.: 'Przed restauracją'
akwaforta/papier, 13,5 x 18 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jan Rubczak'
akwaforta/papier, 19,5 x 19,5 cm (zadruk)
akwaforta, papier, 18 × 18,5 cm (odcisk płyty),
19,5 × 19,5 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu ołówkiem: Jan Rubczak
sucha igła, papier, 15 × 19,5 cm (odcisk płyty),
16 × 20 cm w świetle passe-partout
Gros-Horloge (zegar astronomiczny) z Rouen, circa 1912 r.
akwaforta/papier, 32,7 x 25 cm (arkusz)
Fontanna Carpeaux w Paryżu, przed 1913 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 50,5 x 41 cm (arkusz)
wym. zadruku: 24,5 x 22 cm
Widok na kościół Mariacki od wschodu , 1934 r.
Kraków - Widok na Wawel, circa 1913 r.
akwaforta, akwatinta/papier, 31 x 39,5 cm (arkusz)