CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939
akwarela, gwasz/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 24 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
Dorożka na Starym Mieście w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
na odwrocie na środku pieczątka marszanda: OBRAZY - kupno i sprzedaż / ANTONI PARKOT / W-wa, Al. Jerozolimskie 27 oraz, po prawej u dołu, odręczny napis: Market place / in the Old Warsaw / - Rynek Starego Miasta.
olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
akwarela, gwasz, kredka/tektura, 23 x 33 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'Wł. Chmieliński'
akwarela, gwasz, kredka/papier, 49 x 34 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Wł. Stachowicz 1937'
olej/karton, 35 x 50 cm
olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'W. Chmieliński'
olej, płótno, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Widok na rynek Starego Miasta od ul. Nowomiejskiej
olej, płótno, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Widok na kościół Św. Anny w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 25,5 x 35 cm,
sygn. p.d.: Wł Chmieliński
olej, płótno, 50 × 70 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Widok na wieżę Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie
olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński.
WARSZAWA. WIDOK NA PLAC ZAMKOWY
olej, płótno
35,5 x 50,4 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
TRYPTYK STAROMIEJSKI, przed 1949
Akwarela, gwasz, papier; 3 x 35 x 25
Sygnowane p.d.: Wł. Chmieliński
Na odwrociach stemple: Obrazy - kupno i sprzedaż / Antoni Parkot / W-wa
Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939 r.
akwarela, gwasz, papier, 23 × 31,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
akwarela, papier, 24,5 × 34 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
WARSZAWSKIE STARE MIASTO OD STRONY WISŁY
Akwarela, gwasz, papier; 24 x 35 cm
Sygnowany l.d.; Wł. Chmieliński
Na ramie mosiężna tabliczka z napisem: Kochanemu Dyrektorowi pracownicy W-wa 4.X.46
Akwarela, węgiel, gwasz, papier; 3 x (24 x 34 cm)
Plac Zamkowy, Kościół świętej Anny, Rynek Starego Miasta
Sygnowany na środkowej kwaterze p.d.: Wł. Chmieliński