GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
akryl/płyta wiórowa, 61 x 40,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'Helena i Stefan Gałkowscy'
cena wywoławcza: Wykup abonament
GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
Gobelin Pory roku, lata 60. XX w.
gobelin wełniany na osnowie lnianej, 120 x 209 cm
na odwrociu z prawej str. skórzana wszywka z pieczęcią: 'Projekt i wykonanie Heleny Gałkowskiej', na wszywce: 'tytuł | "PORY ROKU" | własnoręczny podpis autora: Helena Gałkowska' oraz lakowa pieczęć artystki
technika: gobelin wełniany na osnowie lnianej
- Joanna Hübner-Wojciechowska, Przewodnik dla kolekcjonerów, Lata 60. XX wieku. Sztuka użytkowa, Warszawa 2014, s. 327
GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
gobelin wełniany na osnowie lnianej,
120 x 209 cm
opis na odwrocie: `Tytuł: / "Pory roku" / własnoręczny podpis autora: / Helena Gałkowska`
oraz lakowa pieczęć autorska: `Projekt i wykonanie Heleny Gałkowskiej`
GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
sygnowany na odwrocie
reprodukowany w katalogu wystawy Tkaniny Heleny i Stefana Gałkowskich, Zachęta VI 1961, poz. 23.
GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
120 x 209 cm
sygnowany na odwrocie
GAŁKOWSKA Helena (1911-1992)
120 x 209 cm
sygnowany na odwrocie