BAKAŁOWICZ Władysław (1833-1903)
pastel, płótno, 38 × 55 cm
sygn. p. d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, papier; 34 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: WBakałowicz
olej, deska
55,5 x 41,1 cm
sygn. l.d.: LBakałowicz (inicjały wiązane)
olej, deska
27,5 x 14,6 cm
sygn. p.d.: Bakalowicz paris
Na odwrocie u dołu - trudny do odczytania - napis czerwoną kredką: 5/0 (?)
olej, płótno
31,5 x 94,5 cm
sygn. dwukrotnie l.d.: LBakalowicz | LBakalowicz (inicjały wiązane)
Kompozycja pomyślana pierwotnie jako supraporta.
olej, płótno
60 x 48,8 cm
sygn. p.d.: LBakalowicz | paris. [inicjały wiązane]
DWIE DAMY I ŚPIĄCY HALABARDNIK
Olej, deska; 92 x 72 cm
Sygnowany p.d.; LBakałowicz paris
olej, deska, 55,7 x 41,2 cm
sygn. l.d.: Bakalowicz paris
KARDYNAŁ RICHELIEUX W ROZMOWIE Z ZAKONNIKIEM
olej, deska
19 x 14,8 cm
sygn. l. d.: LBakalowicz | Paris
Odwrocie oklejone wzorzystym papierem.
Mała, drukowana nalepka antykwariatu „Marcos Antiguos“ w Montevideo.
olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. p.d.: Bakalowicz Paris
na odwrocie nalepka wystawiennicza galerii Frost&Reed, Londyn
NAPOLEON POD MOSKWĄ (SCENA Z KAMPANII ROSYJSKIEJ)
olej, płótno, 66 x 90 cm
sygn. p.d.: Bakałowicz/ Paris
sygn. p.d.: WBakałowicz
Dama w błękitnej sukni, 1891 r.
olej, płótno, 116 × 89 cm
sygn. p. d.: LBakalowicz /pinxit/ 1891
ponad sygnaturą autorski napis: A. Liebert phot.
pastel, papier, 72 x 31 cm w świetle passe-partout, sygn. l.d.: LBakałowicz
olej, płótno, 46,5 x 38 cm; (owal);
sygn. p.d.: LBakalowicz
na odwrocie stempel paryskiego składu materiałów malarskich
olej, deska fazowana
26,5 x 21 cm
sygn. p.g.: LBakalowicz Paris
na odwrocie napisy: - żółtawą kredką: Bakalowicz; - kredą: 818.
Częściowo zatarty stempel paryskiej firmy oferującej materiały malarskie: R. N. DAME DE LORETTE, 46 | OTTOZ FRERES | /.../
Scena historyczna ze schyłku I Rzeczpospolitej, 1859
olej, płótno dublowane, 50 x 60 cm (owal);
sygn. p. d.: WBakałowicz/1859
olej, deska
19 x 14,8 cm
sygn. l.d.: LBakalowicz | paris
Odwrocie oklejone wzorzystym papierem. Mała, drukowana nalepka antykwariatu "Marcos Antiguos" w Montevideo.
WĘGIERSKA SZLACHTA PRZYSIĘGA WIERNOŚĆ MARII TERESIE I JEJ SYNOWI JÓZEFOWI W 1740 R.
Olej, płótno; 71 x 101 cm
Sygnowany l.d.: LBakałowicz paris
Na odwrocie częściowo zachowana nalepka wystawowa wypełniona piórem z napisem: ...Horowitz….