FILIPKIEWICZ Stefan (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)
olej, płótno, 70,5 × 100 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1929
na krośnie fragment papierowej nalepki nieokreślonej wystawy z odręcznie napisanym tytułem obrazu oraz stemplem: [ST] EFAN FILIPKIEWICZ |[K] RAKÓW SIEMIRADZKIEGO 23 [?] |ATELIER SI
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 25 x 36,5 cm
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz
olej, płótno; 61 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1932.
olej, płótno; 70 x 101 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewcz 1932;
na odwrocie, na krośnie nalepki: 1. Papierowa nalepka z pieczątką autorską oraz odręcznie wypisanym tytułem: Strumyk leśny (piórem); 2. Nalepka z TPSP w Krakowie z maszynowo wypełnionymi rubrykami: Stefan Filipkiewicz / Strumyk leśny / olej, odręcznie dopisany numer 35 (czerwienią); 3. Nalepka z numerem 27082 z pieczątką: Filipkiewicz St. (czerwienią), tytułem: Strumyk leśny (piórem), techniką wykonania oraz datą: ... 1933 (pieczątka, czerwienią).
olej/tektura, 70 x 75 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz 1922'
akwarela/papier, 28 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Stefan Filipkiewicz'
gwasz, tektura; 72 x 59 cm;
olej, tektura, 32 × 40,5 cm
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” w Krakowie z opisem pracy oraz napis: SF 19
olej, płótno, 66 × 91 cm
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz/ 1932
Kolekcja rodziny artysty
Olej, płótno, 59 x 69 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz Zakopane 1911.
Upalny dzień nad morzem (Jastrzębia Góra)
Olej, płótno, 63 x 87,5 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz, na odwrocie naklejka z wystawy zbiorowej.
Kwiaty w chińskim wazonie, 1923
olej, płótno; 100 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1923.
olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
na odwrocie owalna pieczęć z krakowskiego składu materiałów malarskich Reginy Aleksandrowicz.
olej, płótno; 53,5 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Filipkiewicz 1908;
na odwrocie, na blejtramie uszkodzona nalepka z TPSP w Krakowie z odręcznie wypisanym imieniem i nazwiskiem autora obok, na krośnie napis: Róże, ponadto na krośnie stempel krakowskiego składu dla malarzy Reginy Aleksandrowicz.
Olej, tektura; 36 x 50 cm
Sygnowany p.d.: Stefan Filipkiewicz
Akwarela, papier; 36 x 51 cm
akwarela, gwasz, tektura?; 35,8 x 51 cm;
sygn. l. d.: Stefan Filipkiewicz;
na odwrocie ramy napis: P T 1914/88 (?)
olej, płótno; 55 x 65 cm;
olej/płótno, 71 x 81 cm
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
na odwrociu resztki dwóch nalepek producentów podobrazi
Widok z Wawelu na Kraków, 1911 r.
litografia barwna, papier, 29 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na kamieniu p. d.: ST. Filipkiewicz 1911.
Grafika pochodzi z Teki z 1911 roku -"Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wydanej
w Krakowie