CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Fragment Rynku w Krakowie, 1911
autolitografia barwna, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. w kompozycji p. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI 911.
cena wywoławcza: Wykup abonament
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
CMENTARZ KLASZTORNY W KRAKOWIE, 1907
Litografia barwna, papier; 52 x 35 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: Józef Czajkowski 1907
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, tektura; 36 x 58 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
olej, sklejka, 36 x 51,5 cm,
sygn. p.d.: Józef Czajkowski
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
węgiel, pastel, papier; 48,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany wraz z dedykacją okolicznościową p. d.: PIEKNEJ I MIŁEJ PANI NIUSI / Z SERDECZNEMI ŻYCZENIAMI / 4.IV.23 JÓZEF CZAJKOWSKI, l. d.: WILNO / UL. WIELKA / 1920.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Cmentarz klasztorny w Krakowie, 1903
litografia barwna, papier; 52 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Józef Czajkowski / 1903 (na kamieniu);
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
akwarela, kredka/papier, 39 x 28,8 cm (w świetle ramy)
sygnowany l.d. 'Józef Czajkowski'
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Projekt dekoracji sali Ligii Narodów w Genewie - sala nr 8 oraz nr 10
Ołówek, akwarela, papier; 41,5 x 56,5 cm (wymiar każdego z arkuszy w świetle oprawy);
prace opisane 1. LIGA NARODÓW W GENEWIE / SALA POSIEDZEŃ / N 8 (ołówkiem) oraz 2. SALA / N 10 (ołówkiem);
na ścianach widoczne odrysy obrazów Zofii Stryjeńskiej.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Węgiel, papier, 35 x 49 cm;
Sygnowany p.d.: JÓZEF CZAJKOWSKI | 1937 Kowary
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Fragment z Rynku w Krakowie, 1911
autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Józef CZAJKOWSKI 911.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
ZIMA POD WAWELEM - PLANTY, 1935-1936
olej, tektura
50 x 70 cm
sygn. p.d.: JÓZEF CZAJKOWSKI
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Wystawa Architektury i Wnętrz w Otoczeniu Ogrodowem 1912 - Kraków - 1912 Maj - Październik, 1912 r.
litografia barwna/papier, 29 x 21,6 cm
sygnowany na płycie wewnątrz przedstawienia monogramem: 'JC'
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
litografia barwna/papier, 30,5 x 41 cm
sygnowany i datowany na kamieniu p.d.: 'JÓZEF CZAJKOWSKI. 911'
Praca z Teki "Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wydanej w 1911 roku w Krakowie
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
WIDOK NA WAWEL, 1924 [może: 1914?]
olej na płycie, 70 x 50 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Józef Czajkowski 1924 [1914?]".
Na odwrocie: AKT SIEDZĄCY, nieukończony.
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Karykatura Kacpra Żelechowskiego, 1902 r.
kredka, ołówek/papier, 9,8 x 7,5 cm
na odwrociu opisany: 'Karykatura malarza Kaspra Żelechowskiego rysowana | przez Józefa Czajkowskiego i poprawiona niebieskim ołów- | kiem przez samego Żelechowskiego. | /: Rysowana w " Botche" zimie 1902:/'
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
węgiel/papier, 31,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'J.C.'
POCHODZENIE
- spuścizna rodzinna artysty
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
akwarela, gwasz, kredka, karton;
47,8 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI / 1914;
na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z nr 151 i informacjami o pracy
CZAJKOWSKI Józef (1872-1947)
Wnętrze kościoła cystersów w Mogile
olej, płótno; 60,5 x 35 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Józef Czajkowski 1900.