WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, płótno, 65 × 46 cm
sygn. i dat. l. g.: WWeiss/1940
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, karton, 60,5 × 46,5 cm w świetle oprawy
sygn. l. śr.: Wweiss
na odwrocie stemple ze spuścizny po artyście: 11062 WW [faksymile podpisu artysty]
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
na odwrocie stemple ze spuścizny po artyście: 1125 WW
[faksymile podpisu artysty] 44.
akwarela, papier, 29 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
ołówek, papier, 21 x 26 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: WW
olej, płótno, 50 x 40,5 cm,
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
olej, płótno, 65 x 50 cm,
sygn. p. d.: W Weiss
Martwa natura z melonem, ok. 1930
olej, płótno; 31 x 45 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 0962 i mniejsza cyfra 4 oraz poniżej faksymile podpisu artysty WW.
Poranek nad kalwaryjskimi polami, ok. 1920
olej, płótno; 35 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie nr 0706 i mniejsza cyfra 4 oraz poniżej faksymile podpisu artysty WW (słabo czytelne).
węgiel, papier, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie owalna pieczęć z napisem wokół ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku WW; poniżej nr 005381.
akwarela, papier, 16 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: 1946 WW
ołówek, papier, 20,5 × 19,5 cm
sygn. (monogram wiązany) p. d.: WW
PĄTNICY NA PODWÓRKU KLASZTORNYM, 1914
Akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa
i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000935. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1914
Obraz prezentowany na wystawie: Pejzaże Wojciecha Weissa, Muzeum Narodowe w Kielcach, 1985, nr kat. 308.
Akwarela, papier; 28 x 19 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY.
Pod pieczęcią numer: 000648. W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1910.
Akwarela, papier; 30 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY. Pod pieczęcią numer: 000715
W prawym dolnym rogu napis ołówkiem: 1912
Akwarela, papier; 32 x 23 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie szkic; ołówkiem: Kalwaria 1912
Akwarela, papier; 23 x 30 cm
Sygnowany p.d.: WW
Na odwrocie ołówkiem: 1913; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 000791
Akwarela, papier; 38 x 28 cm
Sygnowany p.d.: WWeiss
Na odwrocie ołówkiem: 1925; owalna pieczęć z faksymile podpisu Wojciecha Weissa i napisem w otoku: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA / DOM ARTYSTY; stemplem numer: 001460
Akwarela, karton; 23,5 x 31 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: WW
Na odwrocie owalna pieczęć: "ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA | DOM ARTYSTY" | "WW" (faksymile podpisu Weissa); poniżej pieczęć z numerem: "001250"; napis ołówkiem p.d.: 1918