SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)
Projekt scenografii do spektaklu Burza wg Williama Szekspira, 1958 r.
gwasz, kredka, ołówek/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szajna | 58', na kartonie sygnowany i datowany p.d.: 'Szajna 58' oraz opisany l.d.: '"Burza" - Szekspir - projekt scenografii'
Teatr Ludowy, Kraków, reż. Krystyna Skuszanka
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt kostiumu do spektaklu Burza wg Williama Szekspira , 1958 r.
technika własna/tektura, 66,5 x 46 cm
na odwrociu sygnowany i opisany: 'JÓZEF SZAJNA | KRAKÓW TEATR LUDOWY | POLSKA | „BURZA” | 22'
Projekt kostiumu do spektaklu Burza wg Williama Szekspira, 1959 r.
akwarela, ołówek/papier, 29 x 19,5 cm
sygnowany p.d.: 'J. Szajna' oraz opisany śr.d.: 'p Pawłowska'
Projekt kostiumu do spektaklu Burza wg William Szekspira, 1959 r.
ołówek, akwarela/papier, 29 x 18,5 cm
sygnowany p.d.: 'Szajna' oraz opisany l.d.: 'Burza'
Projekt kostiumu do spektaklu Sen nocy letniej wg Williama Szekspira, 1963 r.
akwarela, kolaż, ołówek/papier, 34,5 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Szajna 63' oraz opisany l.d.: 'Sen nocy letniej'
Teatr Ludowy, Kraków, reż. Lidia Zamkow-Słomczyńska
Projekt kostiumu do spektaklu Nowe Wyzwolenie wg Stanisława I. Witkiewicza, 1967 r.
gwasz, kredka, ołówek/papier, 34 x 23 cm
Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, reż. Józef Szajna
Zestaw projektów kostiumów do spektaklu Barberyna wg Alfreda de Musset, 1954 r.
gwasz, ołówek/papier, 29,5 x 21,5 cm
1) sygnowany i datowany p.d.: '1954 Szajna' oraz opisany l.d.: '"Barberina" Opole | Leśniak', 2) datowany p.d.: '1954' oraz opisany d.: 'Barberina Leśniak'
Teatr Ziemi Opolskiej, Opole, reż. Jerzy Krasowski
Projekt scenografii do spektaklu Myszy i ludzie wg Johna Steinbecka, 1959 r.
gwasz/papier, 24,5 x 33 cm
Teatr Ludowy, Kraków, reż. Jerzy Krasowski
Ściana butów - element scenografii spektaklu Replika, 1973 r.
asamblaż, 219 x 163 x 15 cm
Teatr Studio, Warszawa, reż. Józef Szajna
rysunek, akryl, papier, 47 x 46 cm,
sygn. p.d.: Szajna 82
akwarela, papier, 40 x 28 cm w świetle passe-partot,
sygn. i dat. p.d.: 98/Szajna, opisany l.d.: Cycki
kolaż, papier, 72 x 55 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: Szajna/2000
Projekt kostiumu do "Rewizora" Gogola, 1963 r.
kredka, kolaż, 30,5 x 23 cm,
sygn.p.d.: Szajna/63, opisany olówkiem l.d.: Rewizor
Projekt kostiumu Trinculo do "Burzy" Szekspira dla Witolda Pyrkosza
tempera, kredka, papier, 30 x 21 cm,
sygn. p.d.: J. Szajna/Burza/Pyrkosz
Projekt kostiumu do "Burzy" Szekspira
technika mieszana, tempera, tusz, papier, 30 x 20 cm,
sygn. p.d.: Szajna, opisany l.d.: Szekspir/Burza
akwarela, tusz, papier, 29 x 43 cm,
sygn. ołówkiem p.d.: Szajna 1948
Replika III - szkic do spektaklu, 1973 r.
kredka, papier, 27,3 x 42,5 cm,
sygn.p.d.: Szajna